30
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“ (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)

Kauno „Žalgiris“ jau trečią kartą iš trijų šiame sezone nugalėjo amžiną varžovą Vilniaus „Lietuvos rytą“. Rungtynių likimas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėję „žalgiriečiai“ šventė pergalę „Siemens“ arenoje. Galutinis rezultatas – 72:79.

30

Didžiąją rungtynių dalį, ypač pirmoje pusėje, pirmavo Kauno „Žalgiris“, kuris jau pirmajame kėlinyje surengė spurtą 14:0. Tiesa, vilniečiai atsigavo ir varžovams nuo pat pradžių dominuoti neleido.

Sostinės ekipa neišvengė traumų. Po susidūrimo su komandos draugu Artūru Gudaičiu krauju apsipylė Laimonas Kisielius, kuris buvo palydėtas į rūbinę.

Žaidimas po pirmojo kėlinio apsilygino ir, nors ilgiau pirmavo „Žalgiris“, jų pranašumas nebuvo didelis ir viskas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje, kurio pabaigoje užtikrinčiau sužaidė ir pergalę iškovojo „žalgiriečiai“.

„Lietuvos rytas“: D. Logan (6/16 metimai, 5 rez. perd.) 18, A. Jomantas (6 atk. kam.) 12, A. Gudaitis 1, D. Gordon (10 atk. kam.) 10.

„Žalgiris“: K. Pangos ir B. Motum po 13, P. Jankūnas ir R. Seibutis po 12, E. Ulanovas 10, A. Milaknis 8.

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžia buvo nerezultatyvi. Per pirmas keturias minutes abi komandos pelnė po 4 taškus. Tas pats ketvertas prie „Lietuvos ryto“ taškų sąskaitos degė ir sužaidus pusę kėlinio, o taškus buvo pelnęs tik A. Jomantas.

„Žalgiris“ suorganizavo spurtą 12:0 ir išsiveržė į priekį 12:4. Kauniečių gynyboje sukaustyti aikštės šeimininkai po pirmųjų 10-ties minučių atsilikinėjo 12:17.

Antras kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai priartėjo prie „Žalgirio“, tačiau svečiai iš Kauno vėl nutolo per dviženklį atstumą.

Vis dėlto jėgų savyje atradę „Lietuvos ryto“ krepšininkai sugrįžo į rungtynes ir net sugebėjo persverti rezultatą savo naudai. Prieš didžiąją pertrauką rezultatu 35:36 pirmavo kauniečiai.

Trečias kėlinys

Ketvirčio pradžia buvo apylygė ir nei viena komanda nepabėgo į priekį. Sužaidus 5 minutes, kėlinio rezultatas buvo lygus 9:9.

Antroje trečiojo kėlinio pusėje „Lietuvos rytas“ buvo išsiveržęs į priekį, o savo auklėtiniams dažnai plojo Tomas Pačėsas. Tuo tarpu Šarūnas Jasikevičius dažnai reiškė nepasitenkinimą teisėjų sprendimais.

Ketvirtas kėlinys

Jau pirmoje ketvirčio pusėje šiokią tokią persvarą susikrovė „Žalgiris“ (60:67), tačiau „Lietuvos rytas“ nesiruošė pasiduoti ir varžovams toliau bėgti neleido.

Likus žaisti 2 minutes, kauniečiai pirmavo 6 taškais (67:73), tačiau skirtumą D. Loganas sumažino iki keturių.

A. Milaknis metė iš toli ir nepataikė, tačiau teisėjas užfiksavo pražangą A. Gudaičiui. Dvi baudas pataikęs snaiperis vėl sugrąžino savo komandai 6 taškų pranašumą.

L. Kisielius pataikė vieną baudos metimą. Kitoje aikštės pusėje prie baudų metimo linijos stojo Renaldas Seibutis. Jis pataikė abu metimus (72:79), o vilniečių ataka jau nieko nebelėmė.