57
Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Šarūnas Jasikevičius sau neįprastai po rungtynių išbėgo iš rūbinės iš su šypsena veide apsikabino asistentą Darių Maskoliūną. Pastarajam tai buvo tikras išbandymų vakaras: Šaras ketvirtojo kėlinio pradžioje užsidirbo antrąją techninę pražangą ir buvo išvarytas į rūbinę, tačiau, net ir be vyriausiojo trenerio likę kauniečiai 79:74 palaužė Maskvos „CSKA“.

57

„Dažniausiai tie, kurie kaunasi, laimi“, – tokiais žodžiais spaudos konferenciją po istorinės pergalės pradėjo „Žalgirio“ treneris.

Šaras džiaugėsi dėl visų: komandos, personalo, žaidėjų, tačiau labiausiai – dėl sirgalių, kurie šios pergalės laukė ilgus metus. Jei tiksliau – nuo 2000-ųjų. Iki antradienio vakaro „žaliai-balti“ buvo pralaimėjo net 17-ka tarpusavio susitikimų iš eilės.

Taip pat strategas pagyrė ir trenerių štabą, kuris „puikiai susitvarkė su ekstremaliomis sąlygomis“. Tai sakydamas Šaras omenyje turėjo epizodą, kai ketvirtojo kėlinio pradžioje jį teisėjai už antrąją techninę pražangą išsiuntė į rūbinę.

Treneris atskleidė, kad jo asistentai Darius Maskoliūnas ir Darius Songaila prieš Š. Jasikevičiui einant į spaudos konferenciją vis liepia pasakyti žurnalistams, kad jiedu yra geriausi. Šiandien strategas tai padarė, nes be vyriausiojo trenerio likę jo bendražygiai atvedė klubą į sensacingą pergalę prieš Eurolygos lyderius.

Paklaustas, kaip sekėsi rungtynes stebėti ne prie šoninės linijos, Šaras sakė: „Negaliu tau visko pasakyti (juokiasi). Tik tiek, kad internetas rūbinėje galvoja 2-3 minutes.“ Tačiau treneris iš girdimos atmosferos sprendė, kad viskas klostosi gerai.

„Kažkiek jaučiu pavydą Dariui, kad jis ten buvo, bet nebuvau pasiruošęs dar kartą pralaimėti „CSKA“, kai yra toks skirtų pražangų skirtumas“, – per aplinkui, tačiau teisėjams vis dėlto įgėlė šiame sezone dažnokai arbitrams priekaištus reiškęs treneris.

Šarūnas Jasikevičius teigė, kad tai buvo žaidimas, kurio jis iš komandos labiausiai nori. „Žaidėme vienas dėl kito“, – kalbėjo strategas.

29 taškai. Tik tiek rezultatyviausiai Eurolygos komandai „Žalgiris“ leido įmesti antroje susitikimo pusėje. „Būtų dar mažiau, nes treneris už kažkiek yra atsakingas“, – omenyje turėdamas savo techninę pražangą juokavo Šaras.

„Mes galime laimėti prieš bet ką. Reikia prieš didžiąsias komandas rizikuoti. Gaila, kad tai buvo antradienis ir negalėjo ateiti daugiau žmonių“, – optimistiškai spaudos konferenciją užbaigė „Žalgirio“ treneris.