Kauno „Žalgirio“ arenoje startavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyras, kuriame dėl geriausiųjų vardo ir vienintelio kelialapio į finalinį etapą kaunasi aštuonios komandos, tarp kurių ir jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai.

Turnyrą ankstyvą rytą atidarė Las Palmo „Canarias Basketball Academy“ ir Maskvos CSKA aštuoniolikmečiai, ten pirmąją pergalę pasiekė CSKA krepšininkai – 79:75.

Iškart po to į aikštelę žengė „Žalgirio“ ir Rygos VEF komandos, kurių dvikovoje didelės broliškos meilės neliko ir užtikrintą pergalę įsirašę žalgiriečiai – 74:59.

Ilgai prisišaudyti VEF krepšininkams neprireikė ir šie tolimų metimų dėka geriau pradėjo susitikimą – 2:6. Visai kitoks žaidimo planas vyravo Tomo Masiulio auklėtinių žaidime: krepšio link nardė Ignas Sargiūnas ir Martynas Arlauskas, antrą progą susikūrė Volodymyras Markovetskis – 11:6. Rygos komanda toliau sėkmingiau atakavo krepšį iš įvairių distancijų, bet lygiai kėlinuką kauniečiams užbaigti leido lengvai renkami taškai nuo badų metimų linijos – 15:15.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai visiškai uždarė iki tol gana aktyvią toliašaudę VEF artileriją, pasižymėjo Giedrius Bergaudas, Grantas Vasiliauskas, perėmęs kamuolį iš viršaus jį grūdo M.Arlauskas – 23:17. „Žalgirio“ jauniai toliau sėkmingai darbavosi gynyboje, o lyderio vaidmens ėmėsi dviženklį pranašumą savo komandai kūręs G.Vasiliauskas – 32:21. Prieš pat didžiąją pertrauką tritaškį per rankas smeigė Vitalijus Kozys, tačiau lygiai tuo pačiu atsakė ir pirmą rungtynių pusę uždarę svečiai – 35:28.

Po pertraukos taiklių tolimų metimų seriją tęsė iš skirtingų aikštės kampų tritaškius įskraidinęs M.Arlauskas – 41:32. Efektingą dėjimą atliko G.Vasiliauskas, išradingu metimu pasižymėjo V.Kozys, bet vis laisviau jautėsi ir VEF krepšininkai – 45:37. Drąsos nestokojo iki tol tylėję Rokas Jokubaitis ir Lukas Uleckas, agresyviu žaidimu dviženklį pranašumą kauniečių pusėje išlaikė I.Sargiūnas – 55:44.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje varžovai pavojingai rėžė atsilikimą – 55:50. Tai neišgasdino įspūdingą tolimą šūvį smeigusio Mariaus Valinsko ir svarbiu metu galingai po krepšiu rungtyniavusio G.Vasiliausko – 61:54. VEF krepšininkams daugiau intrigos atkurti nebepavyko ir užtikrintai susitvarkę su kaimynų išbandymu pergalę šventė T.Masiulio auklėtiniai – 74:59.

Žalgiris“: G.Vasiliauskas 18 (6/7 dvit., 8 atk. kam., 2 blk.), M.Arlauskas 15 (3/5 trit., 3 per. kam.), I.Sargiūnas 11 (4 per. kam.), V.Kozys 9 (7 atk. kam., 2 per. kam.), L.Uleckas 5 (7 atk. kam., 3 per. kam.), M.Valinskas 3, M.Kancleris, R.Jokubaitis 2, V.Markovetskis 2, G.Bergaudas 2, E.Juozaitis 0.

VEF: E.Mezulis 15 (10 atk. kam., 3 per. kam.), F.Lacis 13 (3/5 trit., 6 atk. kam., 4 blk.), V.Veveris 9.

Jau šiandien „Žalgirio“ jaunių lauks antrasis išbandymas, kuomet 21.00 val. bus žaidžiama su pralaimėjimą patyrusia „Canarias Basketball Academy“, o 20.15 val. „Žalgirio“ arenoje laukia iškilminga turnyro atidarymo ceremonija.