Drama Klaipėdoje baigėsi „Neptūno“ nesėkme

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ trečiadienio vakarą „Švyturio“ arenoje FIBA Čempionų lygos turnyro rungtynių ketvirtajame kėlinyje sugebėjo panaikinti dviženklį pranašumą, tačiau rungtynių pabaigoje neišvengė klaidų ir rezultatu 69:73 (9:6, 18:24, 15:26, 27:17) nusileido Oldenburgo „EWE Baskets“ krepšininkams iš Vokietijos.

Neptūniečių nesėkmę apkartino paskutinę dvikovos minutę patirta Martyno Mažeikos čiurnos trauma.

Klaipėdiečiai po trijų kėlinių atsiliko 14 taškų skirtumu - 42:56, tačiau pademonstravo kovotojų charakterį ir grįžo į žaidimą - likus žaisti 31 sek. sumažino atsilikimą iki minimumo - 69:70 ir net turėjo galimybę persverti rezultatą savo naudai.

Vis dėlto, lemiamu momentu "Neptūnas" prarado kamuolį ir svečiams iškovojo pergalę.

"Neptūnui" 17 taškų pelnė Jimmy Baronas, 13 - Martynas Mažeika, 12 - Mindaugas Girdžiūnas, 8 (8 atk. kam.) - Mindaugas Kačinas, Omari Johnsonas ir Laurynas Beliauskas - po 6, Tadas Klimavičius - 4, Jerai Grantas - 2 tšk. Vytautas Šarakauskas taškų nepelnė. Arvydas Šikšnius nerungtyniavo dėl traumos.

"Ewe Baskets" ekipoje 18 taškų surinko Rikis Poldingas, C. Krameris - 10, M. De Zeeuwas - 10 tšk.

"Neptūnas" laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 40:31, tačiau klaipėdiečius į nesėkmę vedė pernelyg didelis klaidų skaičius - "Neptūnas" suklydo 23 kartus, o vokiečiai - 12 kartų.

Dainius Adomaitis („Neptūno“ vyr. treneris): „Sveikinimai vokiečių komandai su pergale. Tai gerai, kietai besiginanti komanda. Tam ruošiamės, tačiau nepadarėme daug dalykų, ką norėjome. Tas klaidų kiekis... Analizuojame, per treniruotes viskas atrodo geriau, tačiau per rungtynes, kai būna įtempti momentai, sprendimai priimami blogi. Su 23 klaidomis šiuolaikiniame krepšinyje laimėti labai sudėtinga. Džėjus šiandien turėjo 38 temperatūros ir tik prieš pat rungtynes paaiškėjo, kad jis žais. Ačiū jam už pagalbą. Deja, šiandien nepavyko sužaisti taip, kaip galime. Dėl Martyno Mažeikos traumos rimtumo daugiau žinosime rytoj. Kol kas nieko konkretaus negaliu pasakyti. Mūsų fizinė būklė ir energetika šiek tiek išsimušė. Mes iš paskutinių dešimt rungtynių aštuonias žaidėme išvykose. Tos išvykos, skrydžiai duoda savo... Tačiau negalime nuleisti galvų, mąstyti, kad esame pavargę. Reikia kautis kiekvienose rungtynėse. Tai, kad sezonas su kalneliais – tai normalu. Svarbiausia, kad mes žaidžiame, kaunamės iki pabaigos. Tereikia šviežio kraujo, vieno antro žaidėjo, kad grįžtų, pasveiktų iki galo ir viskas, manau, turėtų būti gerai.“

Mindaugas Kačinas („Neptūno“ žaidėjas): „Visų pirma noriu padėkoti saviems sirgaliams, kad susirinko ir šiltai palaikė mus. Apmaudu, kad nelaimėjome šių rungtynių. Vokiečių komanda tikrai yra stipri. Mes mokysimės iš savų klaidų, analizuosime jas. Tiesiog negalima tiek klysti, turint tiek patyrusių žaidėjų. Suklydome net 23 kartus. Buvo kažkoks nesusikalbėjimas“.

Pirmajame šių ekipų susitikime Vokietijoje rungtynės taip pat buvo nerezultatyvios, tačiau tąkart pergalę minimaliu skirtumu šventė neptūniečiai – 64:63.