Po daugiau nei dviejų savaičių pertraukos į Elektrėnų ledo rūmus sugrįžo stipriausia šalies ekipa - Elektrėnų „Energija“. Antradienį elektrėniečiai namuose 5:3 (3:1, 0:0, 2:2) palaužė vienus iš čempionato favoritų kovoti dėl medalių - „Juodupės“ ledo ritulininkus ir iškovojo dešimtą pergalę iš tiek pat galimų.

Jau pati rungtynių pradžia kur kas geresnė buvo „Energijos“ komandai - trečią susitikimo minutę puikią formą šiuo metu demonstruojantis Elektrėnų klubo gynėjas Aurimas Gaidauskas (2:29, rez. perd. Edvinas Boroška) tiksliu smūgiu iš toli įmušė pirmąjį šeimininkų įvartį - 1:0.

Antrojo įvarčio gausiai susirinkusiems sirgaliams reikėjo laukti kiek daugiau nei penkias minutes. Povilas Verenis (7:38, rez. perd. Aivaras Bendžius ir Ilja Četvertakas) greitoje atakoje sulaukė tikslaus perdavimo iš A.Bendžiaus bei vienu lietimu nukreipė ritulį į vartus - 2:0.

Deficitą „Juodupės“ ekipai sušvelninti pavyko pirmojo kėlinio viduryje, kuomet Artūras Katulis (10:52, rez. perd. Marselis Baikejevas) sulaukė puikaus perdavimo per visą aikštę ir atsidūręs vienas prieš vartininką atliko tikslų metimą - 1:2.

Kėlinio pabaigoje Edvinas Boroška atliko metimą link vartų, o Deividas Kazlauskas (17:57, rez. perd. E.Boroška ir Aimas Fiščevas) tiksliai nukreipė ritulį į vartus, o „Energija“ kėlinį užbaigė pirmaudama rezultatu 3:1.

Komandos pirmame kėlinyje žaidė itin drausmingai ir nei karto nepažeidė taisyklių.

Antrame kėlinyje „Energija“ visiškai perėmė ritulio kontrolę ir nuolatos kūrė pavojingas progas. Vos tris metus per kėlinį varžovams leidusi atlikti „Energija“ nors ir atakavo, tačiau įmušti įvarčiu nesisekė.

Antrame kėlinyje komandos pirmą kartą pažeidė taisykles - „Juodupės“ ekipoje prasižengė Marselis Baikejevas (25:11), o „Energijos“ - Vytautas Jagelavičius (27:08).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Juodupė“ surengė greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Rokas Bazys (40:54, rez. perd. M.Baikejevas) sugrąžino intrigą į rungtynes ir svečių deficitą sumažino iki minimumo - 2:3.

Nors ir praleido greitą įvartį, tačiau toliau rungtynėse iniciatyvą išlaikė „Energijos“ ledo ritulininkai.

Likus žaisti vos kiek daugiau nei minutę Konstantinas Isajevas (58:52, rez. perd. M.Baikejevas) atliko metimą iš vidutinio nuotolio, o ritulys rikošetu įskriejo į vartus - 3:4.

Susitikimo pabaigoje „Juodupės“ treneriai vartininką A.Uscila pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau jau po aštuonių sekundžių elektrėniečiai perėmė ritulį, o Aimas Fiščevas klasiškai - kitu lazdos galu - užbaigė ataką ir įmušė įvartį į tuščius vartus - 5:3.

„Energija“ šiose rungtynėse atliko 35 metimus (10, 16, 9), tuo tarpu „Juodupė“ - 24 (15, 3, 6).

„Energijos“ vartus gina Elvinas Karla, tuo tarpu „Juodupės“ vartų sargas šiandienos rungtynėse yra taip pat „Energijai“ atstovaujantis Aurimas Uscila. Primename, kad Lietuvos čempionate vartininkai gali atstovauti kelias komandas.

Su „Juodupe“ elektrėniškiai jau yra žaidę - spalio 4-ą dieną „Energija“ tik po atkaklios kovos antrose čempionato rungtynėse varžovus palaužė rezultatu 4:3.

„Energija“ per dešimt rungtynių yra iškovojusi visas pergales ir su 30 taškų užtikrintai pirmauja čempionate, tuo tarpu „Juodupė“ per tiek pat susitikimų surinko 20 taškų ir rikiuojasi trečioje pozicijoje.

Kitas rungtynes „Energija“ Lietuvos čempionate žais 2017-ų metų sausio 12-ą dieną, kur susitiks su „Rokiškio“ ekipa, o „Juodupė“ sausio 14-ą dieną susikaus su Vilniaus „Geležiniu vilku“.