15
Jonas Valančiūnas (nuotr. SCANPIX)

Antras geriausias rungtynes šį sezoną sužaidė Jonas Valančiūnas. Sekmadienį Sakramente lietuvis pelnė dvigubą dublį, tačiau „Toronto Raptors“ po dramatiškos pabaigos ir teisėjų neįskaityto fantastiško Terrence'o Rosso tritaškio paskutinę sekundę 99:102 turėjo pripažinti „Kings“ pranašumą.

15

Permainingai vykusių rungtynių pabaigoje prireikė vaizdo įrašo peržiūros, po kurios teisėjai neįskaitė taiklaus tolimo T. Rosso metimo, galėjusio išplėšti pratęsimą. „Raptors“ treneris Dwane‘as Casey mėgino ginčytis su arbitrais, tačiau galiausiai numojo ranka ir atsivėdėjęs šveitė trenerio lentelę ant parketo.

Skėsčioti rankomis beliko ir J. Valančiūnui, kuris šį sezoną geriau pasirodė tik pirmose sezono rungtynėse. Sakramente JV per 37 minutes pelnė 23 taškus (9/18 dvitaškiai, 5/6 baudos), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Naudodamasis tieginio oponento DeMarcuso Cousinso anksti surinktomis pražangomis, lietuvis per pirmąją dvikovos dalį surinko 19 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Paskutiniame epizode „Raptors“ atakai buvo likę 2,4 sekundės, tačiau išmetant kamuolį pirštų galais jį lietė D. Cousinsas. Teisėjai nusprendė, kad tuo metu turėjo būti paleistas laikas, o ne kuomet jį palietė T. Rossas.

„Kings“ įveikia Toronto komandą jau antrą kartą šį sezoną. Sakramente iš 20 rungtynių „Raptors“ per visą istoriją laimėjo tik trejas. Kitas rungtynes „Raptors“ pirmadienį Los Andžele žais su viena NBA lyderių „Clippers“ ekipa.