Praėjusio sezono NBA Rytų konferencijos finalo dalyvės „Cleveland Cavaliers“ ir „Toronto Raptors“ surėmė pečius antradienį Klivlande. Tik po atkaklios kovos NBA čempionams pavyko įveikti Joną Valančiūną ir kompaniją, o lietuvis buvo vienas kertinių žaidėjų savo komandoje.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė svečiams, tačiau „Cavaliers“ netruko susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas ir ją vėl išleido tik ketvirtajame kėlinyje. Čia užvirė tikra drama, kurią išsprendė Channingo Frye tritaškis likus žaisti mažiau nei minutę iki dvikovos pabaigos. Vėl į priekį išsiveržę aikštės šeimininkai pergalės nebepaleido iš rankų.

Nugalėtojams beveik trigubą dublį pelnyti pavyko LeBronui Jamesui. Jo sąskaitoje 28 taškai, 14 rezultatyvių perdavimų ir 9 atkovoti kamuoliai. Kevinas Love‘as ir Kirie Irvingas pridėjo atitinkamai 19 ir 24. Svečių ekipoje rezultatyviausi buvo Kyle‘as Lowry ir DeMaras DeRozanas, atitinkamai surinkę 28 ir 26 taškus.

Jonas Valančiūnas per 34 minutes pelnė 14 taškų (5/9 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir kartą prasižengė.

Tai buvo antrasis „Raptors“ pralaimėjimas, o D. DeRozanas, tapęs pirmuoju krepšininku nuo Michaelo Jordano 1986-87 metų sezoną, pelniusiu 30 ir daugiau taškų per pirmąsias 8 rungtynes, buvo priverstas nutraukti šią seriją Klivlande su 26 taškais. Jis pataikė 10 metimų iš 27.

Trečiadienį „Raptors“ ekipos laukia dar viena praėjusio sezono NBA finalo dalyvė – „Golden State Warriors“ su Stephenu Curry ir Kevinu Durantu.

Kiti rezultatai:

„Los Angeles Lakers“ (7-5) – „Brooklyn Nets“ (4-7) 125:118 (27:29, 29:22, 37:34, 32:33)

„Chicago Bulls“ (7-4) – „Portland Trail Blazers“ (7-5) 113:88 (35:14, 21:23, 27:26, 30:25)

„Miami Heat“ (2-8) – „Atlanta Hawks“ (8-2) 90:93 (25:22, 18:27, 24:23, 23:21)

„Minnesota Timberwolves“ (3-7) – „Charlotte Hornets“ (7-3) 108:115 (30:31, 28:15, 17:36, 33:33)