80
Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Malta (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo pirmąją pergalę atrankoje į pasaulio čempionatą. Mūsiškiai sausakimšame stadione, palaikomi šaltuko nepabijojusių aistruolių, 2:0 palaužė Maltos ekipą.

80

Rungtynės

Antras kėlinys

Antrą progą susikūrę lietuviai po standartinės situacijos kala įvartį! Galva 76-ąją minutę pasižymėjo kapitonas Fiodoras Černychas!

82-ąją minutę už pražangą baudos aikštelėje raudoną kortelę užsidirbo Jonathanas Caruana, o Arvydas Novikovas realizavo 11-os metrų baudinį! Rezultatas tapo 2:0.

Po antrojo įvarčio lietuviai niekur nebeskubėjo, tačiau progą turėjo. Deja, iš nuostabios padėties smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

Pirmas kėlinys

Sužaidus 25-ias minutes, rezultatas vis dar 0:0. Nei viena komanda kol kas pavojingų progų neturėjo. Iš pirmo žvilgsnio lietuviams trūksta aštrumo. Vienintelis dėmesio vertas epizodas įvyko jau pirmosios Lietuvos atakos metu, tačiau smūgis skriejo šalia vartų.

Kėlinio pabaigoje prie Maltos vartų keletą kartų kilo sumaištis, tačiau tuo lietuviams pasinaudoti nepavyko. Paskutinėmis pridėto laiko minutėmis mūsiškiai pabandė smūgiuoti iš toli, bet kamuolį atmušė vartininkas, o F. Černycho bandymas galva buvo per silpnas. Į pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui 0:0.

Jau paskelbtos startinės komandų sudėtys:

Lietuva: E. Šetkus, G. Freidgeimas, T. Mikuckis, E. Vaitkūnas, A. Novikovas, V. Slivka, M. Kuklys, A. Žulpa, N. Valskis, F. Černychas, V. Andriuškevičius.

Malta: A. Hogg, J. Caruana, J. Zerafa, G. Sciberras, A. Agius, S. Borg, P. Fenech, M. Mifsud, A. Schembri, B. Kristensen, Z. Muscat.

Eisena

Į stadioną Lietuvos rinktinės sirgaliai žygiavo eisenoje, kuri prasidėjo Rotušės aikštėje. Aistruoliai skandavo, degino fajerus, juos lydėjo policija. Laimei, jokių nemalonių epizodų nebuvo užfiksuota. Visą įspūdingą reginį fiksavo tv3.lt portalas.

Prieš rungtynes

Jau labai seniai lietuviai turėjo favoritų statusą, tačiau šiandienos rungtynėse tiek žaidėjus, tiek trenerius, tiek žiūrovus tenkins tik trys taškai.

„Maltos komanda tikrai moka žaisti, įmušė įvartį prieš Škotiją, sukūrė dar keletą progų. Maltos pirmenybės niekuo nenusileidžia „A lygos“ čempionatui. Neatvažiuos žmonės, kurie nemoka žaisti futbolo“, – atsargiai varžovų pajėgumą dieną prieš susitikimą vertino Lietuvos rinktinės strategas.

Per pirmas dvi rungtynes Lietuvos rinktinė iškovojo du taškus, tačiau drąsiai galima teigti, kad buvo verti daugiau. Ir namuose prieš Slovėniją, ir išvykoje prieš Škotiją mūsiškiai įvarčius praleido rungtynių pabaigoje ir turėjo tenkintis lygiosiomis.