9
Pasaulio orientavimosi sporto čempionate Lietuvos komanda užėmė 10 vietą (nuotr. Organizatorių)

Švedijoje baigėsi savaitę trukęs Pasaulio orientavimosi sporto čempionatas. Paskutiniąją čempionato dieną vyko estafečių varžybos.

9

Lietuvos vyrų komanda – Vilius Aleliūnas, Simonas Krėpšta ir Jonas Vytautas Gvildys – trasoje užtruko 1 val. 59 min. 54 sek. ir užėmė 10 vietą. Po puikaus Viliaus Aleliūno pasirodymo Lietuvos komanda po pirmojo etapo bėgo 7 vietoje. Deja didžiausią patirtį komandoje turintis Simonas Krėpšta, kuriam šis čempionatas buvo jau 14-tas karjeroje, neišvengė klaidų ir lietuviai antrajame etape nusirito į 17 vietą. Puikiai pasirodė trečiuoju bėgęs Jonas Vytautas Gvildys, sugrąžinęs komandą į pirmąjį dešimtuką. Lietuviai 12 min. 10 sek. atsiliko nuo nugalėjusios Norvegijos komandos – Carl Godager Kaas, Olav Lundanes ir Magne Daehli. Sidabro medalius iškovojo Šveicarijos komandos – Fabian Hertner, Daniel Hubmann ir Matthias Kyburz (+1:54). Trečioji vieta atiteko varžybų šeimininkams švedams – Fredrik Bakkman, Gustav Bergman ir William Lind, nuo nugalėtojų atsilikusiems 4 min. 39 sek.

Moterų grupėje po permainingos kovos nugalėjo Rusijos komanda – Anastasia Rudnaya, Svetlana Mironova ir Natalia Gemperle, trasą įveikusios per 1 val. 48 min. 21 sek.

Antrąją vietą užėmė danės – Signe Klinting, Ida Bobach ir Maja Alm, nuo nugalėtojų atsilikusios 32 sek. Trečiąją vietą užėmė Suomijos komanda –Sari Anttonen, Marika Teini ir Merja Rantanen, rusėms pralaimėjusios 1 min. 20 sek.

Lietuvos moterų komanda – Inga Kazlauskaitė, Sandra Paužaitė ir Teklė Emilija Gvildytė – užėmė 14 vietą, nugalėtojoms pralaimėjusios 19 min. 56 sek.

Estafečių varžybose startavo 31 vyrų ir 27 moterų komandos.