23
Laura Asadauskaitė (nuotr. SCANPIX)

Viena iš didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių Laura Asadauskaitė Zadneprovskienė liko toli nuo medalio. Jojimo rungtyje favoritei tekęs žirgas nepakluso - nešoko nė per vieną kliūtį. Netekusi vilties iškovoti medalį 2012 metų olimpinė čempionė nepalūžo. Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje lietuvė pagerino olimpinį rekordą.

23

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pasibaigė moterų šiuolaikinės penkiakovės varžybos. Olimpine čempione sensacingai tapo australė Chloe Esposito, antra buvo prancūzė Elodie Clouvel, o trečia liko visą dieną pirmavusi lenkė Oktawia Nowacka.

Olimpinių žaidynių debiutantė Ieva Serapinaitė užėmė 29-ąją vietą, o 2012 m. olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė - 31-ąją.

Plaukimas

Po fechtavimo rungties 11-ta buvusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė prie jau turėtų 214 taškų po plaukimo pridėjo dar 277. Londono olimpinė čempionė 200 m plaukimo laisvuoju stliumi rungtyje finišavo per 2 min. 21,01 sek. Geresnį laiką pademonstravo kita Lietuvos penkiakovininkė I. Serapinaitė. Ievos laikas - 2 min. 14,43 sek.. Tai jai garantavo 297 taškus. Fechtavimo rungtyje I. Serapinaitė surinko 190 taškų.

Papildomas fechtavimo etapas

I. Serapinaitė papildomame fechtavimo etape kovojo vos kartą. Ją dūriu į pilvo sritį įveikė britė Samantha Murray, kuri iš eilės laimėjo net 9 dvikovas.

Skambant Lietuvos vardui iš tribūnų į fechtavimo taką žengė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Lietuvė kovojo trijose kovose - pirmojoje įveikė airę Natalyą Coyle, antrojoje čekę Barborą Kodedovą, o trečiojoje nusileido italei Alice Sotero.

Kovoje su aire L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pasirinko laukimo taktiką - ištiksėjus laikui, airei būtų įskaitytas pralaimėjimas. Paskutinėmis kovos sekundėmis N. Coyle atakavo lietuvę, tačiau tikslų dūrį atliko būtent Laura.

Tiek antrojoje, tiek trečiojoje kovose mūsiškė kovojo aktyviau, o italei pralaimėjo tik per plauką - abi sportininkės įdūrė viena kitai tuo pat metu, bet technika nusprendė pergalę skirti A.Sotero.

Po papildomo fechtavimo etapo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė turėjo 493 taškus, o I. Serapinaitė - 487.

Jojimas

Jojimo rungtyje pirmoji iš lietuvių pasirodė I. Serapinaitė. Mūsiškė neblogai valdė žirgą Carpe Diem, tačiau šis užkabino 5 kliūtis, tad Ieva prarado 35 taškus. Viso šioje rungtyje ji surinko 265 taškus. Po trijų rungčių Ieva turėjo surinkusi 752 taškus ir užėmė 23-iąją vietą.

L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei žirgas Calagary Z atėmė visas viltis iškovoti antrąjį olimpinį medalį. Lietuvės valdomas žirgas 4 kartus atsisakė šokti per kliūtis ir Laurai jojimo varžybos baigėsi su nuliu taškų. Prieš tai tas pats žirgas neklausė ir Egipto sportininkės.

Po trijų rungčių Londono olimpinė čempionė turėjo surinkusi vos 493 taškus.

Bėgimas ir šaudymas

Paskutinėje šio vakaro rungtyje sprendėsi olimpinių medalių likimas. Trasoje reikėjo įveikti 4 ratus po 800 m ir keturiose šaudyklose pataikyti į penkis taikinius. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė šioje rungtyje pagerino olimpinį rekordą, finišuodama per 12 min. 1,01 sek. ir surinko net 579 taškus. Jei jojimo rungtyje Lauros būtų klausęs žirgas, lietuvė būtų pasipuošusi olimpiniu medaliu. Rio de Žaneire L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei pavyko užimti 31-ąją vietą.

Kiek prasčiau sekėsi I. Serapinaitei, kuri distanciją įveikė per 14 min. 29,68 sek., finišavo priešpaskutinė ir galutinėje įskaitoje liko 29-ta.