Įspūdingai žaidusi Lietuvos krepšinio rinktinė ankstų penktadienio rytą įveikė iki šiol pralaimėjimo kartėlio nepatyrusią Argentinos nacionalinę ekipą. Jono Kazlausko auklėtiniai atkakliai vykusias rungtynes laimėjo 81:73 (16:15, 14:12, 27:22, 24:24).

Permainingai vykusiose rungtynėse lietuviai itin sėkmingai sužaidė antrą kėlinį, tačiau po didžiosios pertraukos draskyti J. Kazlausko gynybą sėkmingai ėmėsi E. Ginobilis. Tam lietuviai atrodo buvo paruošę atkirtį - iniciatyvos ėmęsis M. Kuzminskas ir M. Kalnietis sugrąžino rungtynių vadžias į Lietuvos rinktinės rankas.

Jono Kazlausko auklėtiniai iškovojo trečią pergalę Rio de Žaneiro olimpiadoje ir tapo B grupės lyderiai. Lietuvos rinktinei 23 taškus pelnė M. Kuzminskas, 17 – M. Kalnietis, 10 - J. Mačiulis, 9 – R. Seibutis, po 7 – M. Grigonis ir D. Sabonis, 6 – J. Valančiūnas (10 atkovotų kamuolių), 2 – P. Jankūnas, 0 – V. Kariniauskas, A. Juškevičius ir A. Kavaliauskas. Argentinos komandoje išsiskyrė E. Ginobilis - 22 taškai.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

D. Sabonis, J. Valančiūnas, M. Kalnietis, J. Mačiulis ir M. Grigonis pirmieji žengia į aikštę. Argentiniečiai rezultatyviai pradeda rungtynes, pirmuosius lietuvių taškus D. Sabonis pelno kraudamas kamuolį iš viršaus. Žaidimas vyksta atkakliai taškas į tašką – nė vienai komandai nepavyksta išsiveržti į priekį. Įpusėjus kėliniui – 10:9. L. Scola siautėja – jį uždengti nesiseka net P. Jankūnui. Tiesa lietuvis atsilygina varžovui tuo pačiu kitoje aikštės pusėje – 14:15. Po pirmo kėlinio lietuviai turi trapią persvarą 16:15.

Antras kėlinys

Antrą kėlinį lietuviai pradeda spurtu 9:2, puikiai žaidžia M. Kuzminskas, terorizuodamas varžovų gynybą taikliais metimais. L. Scola stabdo Lietuvos rinktinę taikliu tritaškiu. M. Grigonis atsako tuo pačiu ir įpusėjus ketvirčiui 28:21. Argentiniečiai iš toli šaudo netaikliai, kol E. Ginobilis iš po krepšio pelno dvitaškį. Įpusėjus rungtynėms varžovams pavyksta priartėti, bet Lietuva pirmauja 30:27.

Trečias kėlinys

Trim taikliais baudos metimais E. Ginobilis lygina rezultatą – 30:30 ir netrukus gausiai savų sirgalių palaikomi argentiniečiai šauna į priekį 32:34. J. Kazlauskas prašo minutės pertraukėlės, kad sustabdytų varžovų spurtą. E. Ginobilis smeigia taiklų tritaškį, tuo pačiu atsako M. Kalnietis – 37:37.

Tritaškių šou – dar po tolimą metimą pataiko J. Mačiulis ir M. Ginobilis. Už vaidybą techninė pražanga skiriama P. Jankūnui. J. Kazlauskas vietoje J. Valančiūno į aikštę leidžia D. Sabonį. Penki iš eilės M. Kalniečio taškai išveda Lietuvos rinktinę į priekį 45:42. Argentiniečiai atakuoja chaotiškai ir netaikliai, tai išnaudoja D. Sabonis ir M. Kuzminskas, didindami persvarą iki 52:44. M. Kuzminskas tiesiog siautėja, likus žaisti 10 minučių lietuviai priekyje 57:49.

Ketvirtas kėlinys

J. Mačiulis užsidirba nesportinę pražangą. Lietuviai žaidžia mažiausiu ir mobiliausiu penketu su D. Saboniu po krepšiu. Pastarajam dvi atakos nepavyko, varžovai paveja ir lygina rezultatą 59:59. M. Ginobilis išveda argentiniečius į priekį, minutes pertraukėlę ima J. Kazlauskas.

A. Nocionis užsidirba techninę pražangą. Lietuvos rinktinė du kartus grubiai klysta, argentiniečiams pavyksta sumažinti skirtumą iki 72:69. R. Seibutis pelno sudėtingus taškus iš po krepšio su pražanga – 77:71 likus žaisti minutę. Du baudos metimus pro šalį šveičia E. Ginobilis. C. Delfino išmuša kamuolį J. Mačiuliui iš rankų ir pelno dvitaškį – 77:73.

R. Seibutis sumeta du baudos metimus, argentiniečiai atakuodami nieko nepeša ir vėl stabdo grubiai R. Seibutį. Šis pataiko dar du baudos metimus. Lietuvos rinktinė švenčia pergalę 81:73.