Dvejose paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rungtynėse įmušęs po tris įvarčius Andrija Kaludjerovičius Klaipėdoje pasižymėjo tik kartą pačioje dvikovos pabaigoje, tačiau to užteko titulą ginančio Vilniaus „Žalgirio“ pergalei prieš „Atlantą“.

Pergalė minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) padidino pirmaujančio sostinės klubo atotrūkį turnyro lentelėje nuo artimiausių konkurentų iki penkių taškų, o aštuntą savo įvartį lygoje pelniusiam A.Kaludjerovičiui iki snaiperių sąrašo viršūnės trūksta vieno taiklaus smūgio.

Mačo pradžioje kiek aktyviau žaidė aikštės šeimininkai, kurių gretose išsiskyrė į starto vienuolikę sugrįžęs Donatas Kazlauskas, tačiau iniciatyvos į savo rankas ilgesniam laikui nepavyko nei vienai komandai.

Pralaimėjimo kaina buvo pernelyg didelė, todėl tiek „Atlantas“, tiek „Žalgiris“ visų pirma rūpinosi savo vartų saugumu, laukė progų greitiems išpuoliams bei stengėsi neleisti žaisti varžovui, nevengdami ir kietesnių pražangų, todėl nesužaidus nei pusvalandžio, po geltoną kortelę prieš save jau buvo išvydę abu „Atlanto“ vidurio gynėjai.

Pavojingiausią momentą kėlinyje, sužaidus pusvalandį, sukūrė svečiai. Po pražangos Marius Adamonis nesėkmingai išmušė kamuolį, bet visiškai laisvas Bahrudinas Atajičius mušė į varžovų vartininką, o pakartotiniu smūgiu Linas Klimavičius į vartus nepataikė.

„Atlantas“ svečių vartams didžiausią grėsmę kėlė standartinių situacijų metu. Kartą galva po kampinio smūgiavo Vytas Gašpuitis, kėlinio pabaigoje virš vartų kamuolį pasiuntė koją kyštelėjęs Andrius Bartkus.

„Žalgiriui“ prieš pertrauką buvo pavykę įmušti, kai į kamuolį nepataikė Aleksejus Jepifanovas, bet, klaipėdiečių laimei, perdavimo metu arbitras užfiksavo nuošalę, o po švilpuko mušusiam A.Kaludjerovičiui parodė geltoną kortelę bei susilaukė didžiulio vilniečių nepasitenkinimo.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, komandų vartininkai ir toliau darbo neturėjo. Sužaidus daugiau nei valandą, iniciatyvą perėmė „Atlantas“, kurio žaidimą pagyvino po keitimo aikštėje pasirodę Maksimas Maksimovas ir Rokas Gedminas, tačiau žalgiriečių gynybos linija žaidė labai užtikrintai, blokuodama tiek smūgius, tiek didžiąją dalį bandymų perduoti kamuolį link vartų.

Aikštėje pasirodęs Elivelto po reido link vartų ir kontakto su gynėju griuvo „Atlanto“ baudos aikštelėje. „Žalgiris“ ėmė reikalauti baudinio, tačiau arbitras nusprendė, kad brazilas griuvo be reikalo ir šį futbolininko veiksmą įvertino geltona kortele, susilaukdamas dar vieno žalgiriečių emocijų pliūpsnio.

Sostinės komandos legionieriui rungtynės baigėsi iki mačo pabaigos likus žaisti 7 minutes, kai Elivelto neleistinai sustabdė Mariaus Papšio reidą. Prieš save išvydęs antrąją geltoną kortelę žalgirietis buvo privertas palikti aikštę.

„Atlantas“ pabandė surengti svečių vartų šturmą, bet buvo nubaustas. Iki tol akylai prižiūrėtas A.Kaludjerovičius po puikaus Egidijaus Vaitkūno reido greitos atakos metu puikiai suklaidino gynėją ir nepaliko M.Adamoniui jokių šansų 87-ą minutę.

Per likusį laiką mažumoje žaudusiems vilniečiams pavyko atitraukti žaidimą nuo savo vartų, nesuteikiant galimybės „Atlantui“ išlyginti rezultato. Paskutinę pridėto laiko minutę šeimininkai pavojingai kėlė kampinį, bet du link kamuolio atskubėję klaipėdiečiai jo nepasiekė.