Dviratininkas Ramūnas Navardauskas, atstovaujantis JAV komandai „Cannondale - Drapac“, 103-iųjų labiausiai prestižinių daugiadienių lenktynių „Tour de France“ paskutiniame, 21-ajame, etape sekmadienį po finišo sprinto užėmė garbingą septintą vietą. Tai - aukščiausia 28 metų Lietuvos čempiono pozicija šiose varžybose šiais metais.

Paryžiuje, Eliziejaus laukuose, pergalę šventė 34 metų vokietis Andrė Greipelis („Lotto Soudal“). Jis 113 km nuvažiavo per 2 val. 43 min. 08 sek. (vid. gretis – 41,561 km/h). Antras sekmadienį finišavo pasaulio čempionas slovakas Peteris Saganas („Tinkoff“), o trečias – norvegas Alexanderis Kristoffas („Katiuša“).

Penktą kartą šiose lenktynėse dalyvavęs ir penktą kartą šių pragariškų varžybų finišą pasiekęs R.Navardauskas į pirmąjį dešimtuką pateko dešimtą kartą, neskaitant komandų atskiro starto lenktynių. Praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas jau įveikė 105 „Tour de France“ etapus.

Varžybų nugalėtoju trečią kartą tapo 31 metų britas Christopheris Froome’as („Sky“). Jis TDF lenktynėse triumfavo ir 2013 metais bei pernai. Po aštuntojo etapo lyderiu tapęs Ch. Froome’as 3529 km nuvažiavo per 89 val. 6 min. 1 sek. Antrą vietą užėmė prancūzas Romainas Bardet’as („Ag2r La Mondiale“, +2.52), trečią - kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“, +3.08), ketvirtą - britas Adamas Yates’as („Orica - BikeExchange“, +3.29), penktą - australas Richie Porte’as (BMC, +4.04), o šeštą - ispanas Alejandro Valverde („Movistar“, +5.03).

Aukščiausią vietą bendrojoje įskaitoje iš „Cannondale - Drapac“ komandos užėmė prancūzas Pierre’as Roland’as (+30.42). Jis liko 16-as.

Įvairias komandos užduotis vykdęs ir dėl aukštos vietos bendrojoje įskaitoje nekovojęs R. Navardauskas užėmė 134-ą poziciją (+4:09.40).

Iš 198 startavusių dviratininkų klasifikuoti 174.

Keturis etapus šiemet laimėjo britas Markas Cavendishas („Dimension Data“), tris - P.Saganas.

R. Navardauskas „Tour de France“ lenktynėse debiutavo 2011 metais. Tada jis su komandos draugais laimėjo antrąjį etapą – komandų atskiro starto lenktynes. Nuo 2013-ųjų Ramūnas šiose varžybose dalyvavo keturis metus iš eilės. Iš Kvėdarnos (Šilalės raj.) kilęs dviratininkas užpernai tapo pirmuoju lietuviu, laimėjusiu „Tour de France“ etapą. Beje, šiemet R.Navardauskas antrą kartą karjeroje įveikė ne tik „Tour de France“, bet ir „Giro d’Italia“ lenktynių maršrutą.

2002 metais „Tour de France“ lenktynėse trečią vietą užėmė Raimondas Rumšas.