Šį savaitgalį vyks dešimtasis „Formulės-1“ čempionato etapas – Didžiosios Britanijos „Grand Prix“. Treniruotes, kvalifikaciją ir lenktynes tiesiogiai rodys „Viasat Sport Baltic“ kanalas.

Silverstouno trasoje favoritu vadinamas britas Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ pilotas čia neturėjo sau lygių pastaruosius dvejus metus. Iš viso šį etapą Didžiosios Britanijos lenktynininkas laimėjo tris kartus.

Šio sezono bendroje įskaitoje L. Hamiltonas (142 taškai) jau lipa ant kulnų komandos draugui vokiečiui Nico Rosbergui (153). Praėjusiose varžybose Austrijoje šie pilotai vėl susidūrė trasoje – incidentas buvo naudingas L. Hamiltonui, kuris finišavo pirmas, o N. Rosbergas liko tik ketvirtas.

Tai buvo jau trečias incidentas tarp šių lenktynininkų per penkis pastaruosius etapus. Ekipos vadovai apskaičiavo, kad tokiu būdu komanda konstruktorių įskaitoje prarado apie 50 taškų. Vis dėlto „Mercedes“ vadovai ir toliau leido pilotams aršiai konkuruoti tarpusavyje, tačiau kiek sugriežtino brito ir vokiečio pareigas bei liepė būti atsargesniems.

Bendroje įskaitoje trečiąją ir ketvirtąją vietas dalijasi „Ferarri“ nariai vokietis Sebastianas Vettelis ir suomis Kimi Raikkonenas (po 96 taškus). Neseniai paaiškėjo, kad šis suomis Italijos ekipos garbę gins ir kitas metais. Komandų rikiuotėje „Mercedes“ turi 295 taškus, „Ferrari“ – 192, „Red Bull“ – 168. Šį sezoną „Mercedes“ atstovai nugalėjo aštuoniuose etapuose iš devynių.

Silverstoune varžybų dalyviams reikės įveikti 52 ratus po 5,891 km – iš viso 306,291 km. Sinoptikai sekmadienį pirmoje dienos pusėje prognozuoja lietų. Didžiosios Britanijos GP daugiausia sykių – po šešis – laimėjo prancūzas Alainas Prostas ir britas Jimas Clarkas. Tarp komandų kol kas nepralenkiama „Ferarri“ – 15 pergalių.

Transliacijų tvarkaraštis: liepos 8 d. 15.55 val. antroji treniruotė, 9 d. 11.45 val. trečioji treniruotė, 14.55 val. kvalifikacija, 10 d. 14.50 val. lenktynės.