62
Portugalija – Velsas (nuotr. SCANPIX)

Pirmajame Europos futbolo čempionato pusfinalyje susitiko Portugalija ir Velsas. Pastaruosiuose dvejuose susitikimuose iš trijų buvo nugalėję portugalai, kurie šiame turnyre dar nebuvo laimėję nei vienų rungtynių per pagrindinį laiką, o senojo žemyno pusfinalyje žaidė jau penktą kartą. Tuo tarpu Velsas tapo geriausią rezultatą nuo 1992-ųjų pademonstravusiu pirmenybių debiutantu. Portugalija laimėjo 2:0, o abu įvarčiai krito per tris minutes.

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Velsas: Wayne Hennessey, Chris Gunter, Neil Taylor, James Chester, Ashey Williams, Joe Allen, Andy King, Hal Robson-Kanu, Gareth Bale, Joe Ledley, James Collins.

Portugalija: Rui Patricio, Bruno Alves, Jose Fonte, Raphael Guerreiro, Crisitiano Ronaldo, Joao Mario, Danilo, Renato Sanches, Nani, Cedric, Adrien Silva.

0` Vienas portugalų sirgalius taip norėjo nusifotografuoti su C. Ronaldo, kad net į aikštę išbėgo ir bendrą nuotrauką su savo palaikoma komanda pasidarė.

16` Pirmas smūgis link vartų. Pabandė Joao Mario, tačiau į vartus portugalas nepataikė.

22` Garethas Bale`as įsibėgėja, šauna į vartus, tačiau pataiko tiesiai į vartininką Rui Patricio.

45` Teisėjas laiko neprideda ir skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. Pirmoji pusė – nuobodi, gynybinė, komandos nerizikuoja.

50` C. Ronaldo antrąjį kėlinį atidaro įvarčiu! Portugalai įžaidžia kampinį, kelia kamuolį į baudos aikštelę, kurioje buvęs C. Ronaldo galva kala pirmąjį rungtynių įvartį!

53` Vos po trijų minučių Nani muša antrąjį portugalų įvartį!

63` C. Ronaldo baudos smūgis skrieja vos virš vartų.

66` J. Mario gauna kamuolį prieš vartus, tačiau į stačiakampį pataikyti nesugeba.

80` Velsas kyla į lemiamą šturmą, tačiau kol kas pasižymėti nepavyksta, puikų šansą turėjo ir portugalai, kai prie savųjų vartų kamuolį prarado G. Bale`as.

90` Rungtynės baigėsi, Velsui per paskutines minutes nieko nuveikti nepavyko ir „drakonai“ važiuoja namo, o portugalai – į čempionato finalą!

Prieš rungtynes

Faktai, kurios būtina žinoti

• Portugalija ir Velsas grumsis dėl vietos finale;
  • Nugalėtojai žais su Vokietija arba pirmenybių šeimininke Prancūzija;
  • Tai bus pirmas Velso pusfinalis, Portugalija laimėjo vieną iš paskutinių keturių;
  • Portugalija per pagrindines 90 minučių dar nelaimėjo nei vienų rungtynių šiame čempionate;
  • Benas Daviesas, Aaronas Ramsey ir Williamas Carvalho yra suspenduoti. Pepes situacija dar neaiški.

Galimos startinės sudėtys

Portugalija: Rui Patrício; Cédric, Fonte, Ricardo Carvalho, Guerreiro; Danilo, João Mário, Adrien Silva, Sanches; Nani, Ronaldo. Žaisti negalės: Williamas Carvalho (suspenduotas) Abejojama: Pepe (šlaunies trauma)

Velsas: Hennessey; Chester, Ashley Williams, Collins; Gunter, Allen, Ledley, Jonathan Williams, Taylor; Bale, Robson-Kanu. Žaisti negalės: Daviesas, Ramsey (abu suspenduoti)

Trenerių komentarai

Fernando Santosas, Portugalija

Mes rašome savo istoriją. Istorija ir tradicijos yra svarbūs žmonėms ir šalims, o tai mums ir padeda. Mes pradedame naują skyrių. Tai milžiniškas žingsnis į priekį prieš neįtikėtinai stiprius varžovus. Bus sunku, tačiau turime pakankamai talento iškovoti pergalę.

Rungtynės nebus tarp C. Ronaldo ir G. Bale`o. Visos keturios komandos, kurios pateko į pusfinalį ir kiekvienas žaidėjas jose turi vieną tikslą. Velsas yra puiki komanda. Aš daug ko išmokau iš Jimmio Hagano (Anglų treneris „Benfica“ klube, kai Santosas buvo žaidėjas). Britų futbolo mokykla yra man labai svarbi.

Velsui šis čempionatas – fantastiškas. Jie iškopė iš labai sunkios grupės ir nugalėjo Belgiją, pirmąjį reitingą turinčią komandą Europoje! Aš labai gerbiu Chrisą Colemaną, mes esame keletą kartų kalbėjęsi, kai jis buvo Graikijoje. Aš suprantu, kodėl jis mus vadina favoritais, tačiau nemanau, kad savo žaidėjams jis sako tą patį.

Chrisas Colemanas, Velso treneris

Mes tikime vienas kitu. Portugalai žino, ką reiškia žaisti pusfinalyje, o mums nesvarbu, kad esame silpnesniųjų pusėje. Labai svarbu, kad žaidėjai žinotų, jog yra saugūs vienas kito rankose – o jie tikrai yra.

Aš niekada negalvojau apie pusfinalį. Kai galvodavau apie turnyrą ir pažvelgdavau, kokioje grupėje esame, aš manydavau, kad galime iš jos išsikapstyti. Aš žinau futbolą, o čia nutikti gali bet kas.

Visos komandos turi dvasią, kai diena šviesi ir jie laimi, tačiau mūsų dvasia gimė tada, kai dienos buvo tamsios, o reikalai nesiklostė teigiamai. Tai priklausė nuo žaidėjų. Net jei ir būsi geriausias treneris pasaulyje, tačiau neturėsi žaidėjų, kurie gali prisiverti aikštėje atiduoti viską, nieko tau nepavyks. Man pasisekė.