Penktadienio vakaro ketvirtfinalio rungtynėse Lilyje į kovą stojo Velso ir Belgijos rinktinės. Abiejų komandų treneriai prieš mačą buvo sunerimę – komandas praretino traumos. Rungtynėse – dar vienas čempionato stebuklas! Velsas pralaiminėjo 1:0, tačiau pelnė tris įvarčius be atsako ir iškovojo istorinę pergalę 3:1!

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Velsas: Wayne Hennessey, Chris Gunter, Neil Taylor, Ben Davies, James Chester, Ashley Williams, Joe Allen, Hal Robson-Kanu, Aaron Ramsey, Gareth Bale, Joe Ledley.

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Radja Nainggolan, Alex Witsel, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Eden Hazard, Yannick Carrasco, Jason Denayer, Thomas Meunier, Jordan Lukaku.

7` Trys pavojingi belgų smūgiai į vartus vienos atakos metu: pirmąjį atmušė vartininkas, kitus du fantastiškai blokavo Velso gynėjai.

13` Koks Radja Nainggolano šūvis ir pirmasis rungtynių įvartis! Stiprus ir tikslus smūgis išveda belgus į priekį 1:0!

26` Neilas Tayloras smūgiuoja iš kelių metrų, tačiau puikiai žaidžia belgų vartininkas T. Courtois.

31` Ashley Williamsas lygina rezultatą. Jis galva nukreipė kamuolį į vartus po kampinio! 1:1!

34` G. Bale`as išbėga į greitą ataką, smūgiuoja į vartus, bet jo smūgiuotą kamuolį gaudo T. Courtois.

45` Baigėsi pirmas kėlinys.

48` Pavojingai prieš vartus atsiduria ir galva smūgiuoja R. Lukaku, tačiau jo smūgis skrieja greta virpsto.

50` E. Hazardo smūgis! Tačiau ir jam į vartus pataikyti nepavyksta.

55` Halas Robsonas-Kanu išveda Velsą į priekį! Neįtikėtinai lengvai leista apsisukti baudos aikštelėje, o T. Courtois – bejėgis. 2:1 Velso naudai!

74` M. Fellaini smūgiuoja galva, turi nuostabią progą, tačiau į vartus nepataiko.

85` Samas Vokesas muša dar vieną Velso įvartį ir jau beveik laidoja Belgiją! Įvartis galva didina pranašumą iki 3:1!

90` Rungtynės baigėsi! Velsas triumfuoja ir švenčia pergalę, galutinis rezultatas – 3:1!

Prieš rungtynes

Pagrindiniai faktai:

• Belgas Janas Vertonghenas negalės padėti komandai, Edenas Hazardas turėtų atsigauti iki rungtynių.
  • Thomasas Vermaelenas yra suspenduotas
  • Ashley Williamsas Velsui padėti galės
  • Treneris Chrisas Colemanas nori, kad valai „padarytų visus dalykus, kurie komandą iki ketvirtfinalio atvedė“.
  • Ketvirtfinalis vyks Lilyje, netoli sienos su Belgija. Nugalėtojai žais su Portugalijos rinktine

Galimos startinės sudėtys

Velsas: Hennessey; Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor; Allen, Ledley; Ramsey, Bale; Robson-Kanu.

Praleis kitas rungtynes, jei gaus kortelę: Davies, Ramsey, Taylor, Vokes.

Belgija: Courtois; Meunier, Alderweireld, Ciman/Denayer, J Lukaku; Witsel, Nainggolan; Mertens/Carrasco, De Bruyne, Hazard; R Lukaku.

Nežais: Vermaelen (suspenduotas), Vertonghen (trauma).

Praleis kitas rungtynes, jei gaus kortelę: Meunier, Witsel, Fellaini, Batshuayi.

Trenerių komentarai

Chris Coleman, Velso treneris

„Tai dar vienas didžiulis egzaminas ir dar vienas iššūkis su kuriuo susidursime. Būti šioje pozicijoje – puiku. Mes turime išeiti į aikštę ir padaryti visus dalykus, kurie mus iki šios pozicijos atvedė.“

„Mūsų spaudimas yra tik toks, kad turime nesustoti. Buvo skirtingų pergalių šiame čempionate. Belgija yra išskiriama kaip viena iš geriausių komandų futbolo pasaulyje, o mes su jais jau esame rungtyniavę. Bet viskas priklauso nuo mūsų ir mūsų pasiruošimo. Vien tik dėl to, kad žaisime su Belgija, komandoje nebuvo jokių dramų.“

„Visiems reikia lyderių, jums reikia lyderių ir mūsų nuotaika persirengimo kambaryje yra puiki. Ashley Williamsas yra mūsų kapitonas. Peties trauma visada priverčia nerimauti, tačiau mūsų daktarai padarė nuostabų darbą, kad paruoštų žaidėją rungtynėms. Tai, kad jis žais – puikios naujienos mums.“

Marcas Wilmotsas, Belgijos treneris

„Janas Vertonghenas treniruotės pabaigoje pasisuko čiurną. Tai sportinė tragedija jam pačiam. Jis nebežais turnyre, nes turės be futbolo būti apie 6-8 savaites. Tai slidu, tačiau turime keletą alternatyvų, žaidėjai yra pasirengę. Tai unikali galimybė. Tokie dalykai vyksta čempionatuose.“

„Mes esame ketvirtfinalyje, o rungtynės su Vengrija yra praeityje, todėl turime koncentruotis į arėjančias rungtynes su Velsu. Manau, kad turime daryti tai, ką darėme iki šiol. Dar niekas nežino, kokia sudėts bus aikštėje, todėl man reikia, kad visi žaidėjai būtų pasiruošę.“

„Treneris visada yra šiek tiek išsigandęs, kai jo komanda turi laisvą dieną. Tai gali nutikti. Vengrija žaidė gerai, tačiau neturime galvoti, kad viskas dabar eisis puikiai. Velsas yra komanda, kuri gerai ginasi ir turi daug talento kontratakose.“