40
Vengrija – Belgija (nuotr. SCANPIX)

Visas rungtynes dominavę belgai iškovojo pelnytą ir nesunkią pergalę prieš Vengriją. Tik rungtynių pabaigoje didesnę persvarą įgijusi Belgija laimėjo 4:0 ir žengė į ketvirtfinalį, kur jų laukia Garethas Bale`as ir Velso ekipa. Seniai nematomu vadintas Edenas Hazardas pražydo visu gražumu. Tai puikiai atspindėjo belgų trenerio gestas po to, kai saugas buvo pakeistas ˜– treneris apipylė žaidėją vandeniu.

Rungtynių eiga

0` Startinės komandų sudėtys

Vengrija: Gabor Kiraly, Adam Lang, Tamas Kadar, Balazs Dzsudzsak, Adam Nagy, Adam Szalai, Zoltan Gera, Gergo Lovrencsics, Laszlo Kleinheisler, Richard Guzmics, Roland Juhasz.

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderwireld, Thomas Vermaelen, Radja Nainggolan, Jan Vartonghen, Alex Witsel, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Eden Hazard, Dries Mertens, Thomas Meunier.

6` Po keleto pavojingų atakų Romelu Lukaku turi puikią progą pasižymėti, tačiau laiku ir vietoje atsiranda vengrų vartininkas, vyriausias visų laikų čempionato žaidėjas, Gaboras Kiraly.

10` Ilgai laukti nereikėjo! Po standartinės situacijos galva įvartį pelno Toby Alderwireldas!

15` Vengrai klysta aikštės viduryje, belgai išbėga į greitą ataką, tačiau K. De Bruyne smūgį atremia vartininkas.

16` Belgijos vartininkas T. Courtois gauna perdavimą iš komandos draugo, tačiau paslysta ir kamuolys nurieda už galinės linijos. Vartų sargui ir Belgijai belieka džiaugtis, kad kamuolys neriedėjo į vartus.

30` Nebloga K. De Bruyne proga, tačiau belgo smūgiuotą kamuolį gaudo vartininkas.

35` K. De Bruyne baudos smūgį pirštų galais liečia G. Kiraly, o to užtenka, kad kamuolys, užuot suspurdėjęs vartų tinkle, atsimuštų į skersinį.

39` Pirma rimtesnė vengrų proga. Iš toli smūgiuoja Gergo Lovrencsicsas, tačiau kamuolys skrieja visai greta skersinio.

41` Dar vienas šansas Vengrijai, tačiau šį kartą pro pat virpstą smūgiuoja Balazsas Dzsudzsakas.

42` Kaip žaidžia vengrų senolis! Puikią progą turi D. Mertensas, tačiau fantastiškai smūgį atremia G. Kiraly.

45` Baigėsi pirmas kėlinys.

54` Koks pavojingas vengrų išpuolis! Tačiau Adamo Szalai smūgį galva blokuoja belgų gynėjas.

66` Dar viena proga vengrams, tačiau po nepatogaus rikošeto kamuolį numuša T. Courtois.

68` Vengrija, atrodo, nusiteikusi rimtai. Visai šalia virpsto smūgiuoja Rolandas Juhaszas.

78` Vos dvi minutes aikštėje praleidęs belgas M. Batshuayi, po E. Hazardo perdavimo, dvigubina persvarą!

80` Įvarčių fiesta! Puikiai visas rungtynes atrodęs E. Hazardas muša trečiąjį Belgijos įvartį! Kokia rungtynių pabaiga!

90+1` Yannickas Carrasco greitos atakos metu muša ketvirtąjį belgų įvartį!

90` Rungtynės baigėsi, belgai triumfuoja 4:0.

Kamuolį ilgiau kontroliavo vengrai (54%-46%), tačiau į vartus smūgiavo dažniau Belgija (16-25).