Penktadienį Rusijos sostinėje Maskvoje prasidėjo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame startuos septynios Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų įgulos.

Penktadienį ryte vyko 1000 metrų nuotolio atrankos varžybos, kuriose startavusioms trims Lietuvos įguloms nepavyko iškovoti tiesioginių kelialapių į finalą.

Arčiausiai finalo buvo dvivietę baidarę irklavę Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Jie nuotolį įveikė per 3 minutes 12,252 sekundės ir, vos 1,640 sekundės nusileidę Europos čempionams vokiečiams Maxui Hoffui bei Marcusui Grossui, antrajame atrankos plaukime užėmė antrą vietą tarp septynių įgulų bei penktadienį tęs kovą pusfinalyje.

Kiek kukliau savo klasėse startavo dar dvi Lietuvos įgulos – dvivietę kanoją irklavę Osvaldas Murza ir Jevgenijus Kuračionokas savo plaukime aplenkė ispanus ir finišavo šeštojoje pozicijoje, o vienviete baidare plaukęs Mindaugas Maldonis liko septintas. Šios abi įgulos penktadienį taip pat tęs kovas pusfinalio plaukimuose.