47
Cristiano Ronaldo (nuotr. SCANPIX)

Dar vieną staigmeną Europos futbolo čempionate pateikė turnyro debiutantė Islandijos rinktinė. Kelių tūkstančių savo sirgalių palaikomi islandai antradienį sugebėjo išplėšti lygiąsias 1:1 pirmose F grupės rungtynėse su Cristiano Ronaldo vedama Portugalijos rinktine.

47

Į aukštas vietas nusitaikę Portugalijos futbolininkai Europos čempionato starte priversti ryti karčią nevilties piliulę. Nani rungtynėse išvedė favoritus į priekį 31-ą minutę, tačiau iš karto po pertraukos, po portugalų gynėjų klaidos, laisvas į vartus smūgiuoja ir pataiko Birkiras Bjarnasonas. Visos C. Ronaldo ir kompanijos pastangos laimėti šią dvikovą liko bevaisės.

Startinės komandų sudėtys

Portugalija: Rui Patrício, Pepe, Raphael Guerreiro, Ricardo Carvalho, Ronaldo, João Moutinho, João Mário, Vieirinha, Danilo, André Gomes, Nani

Islandija: Halldórsson, B. Sævarsson, R. Sigurdsson, Gudmundsson, B. Bjarnason, Sigthórsson, G. Sigurdsson, Árnason, Bödvarsson, A. Gunnarsson, A. Skúlason.

Rungtynių eiga:

4' - G. Sigurdsson vos nenubaudžia portugalų už aplaidumą gynyboje. Vartininkas atremia du pavojingus smūgius.

13' - 7 tūkst. sirgalių palaikoma islandų rinktinė jaučiasi kaip namie - drąsiai atakuoja ir kuria pavojingas progas. Portugalai, atrodo, tam nėra pasirengę.

18' - Šiek tiek aprimus aistroms portugalai vis dažniau pradeda regzti atakas. Vieirinha tikrina islandų vartininko budrumą stipriu tiesiu smūgiu.

21' - Pirma nuostabi proga portugalams - po C. Ronaldo perdavimo Nani galva smūgiavo į vartus, tačiau islandų vartų sargas stebuklingai sureagavo ir koja atrėmė smūgiuotą kamuolį.

26' - C. Ronaldo dar vieną progą pasižymėti paleidžia vėjais - nepataiko į kamuolį atsidūręs prieš pat varžovų vartininką.

31' - Klibinama islandų gynyba subyra - Nani po Andre Gomešo skersuoto perdavimo pelno pirmąjį įvartį rungtynėse. Portugalija priekyje 1:0.

45' - islandų įkarštis greitai nuslūgsta. Portugalai pirmajame kėlinyje kamuolį kontroliuoja 67 proc.

50' - Portugalijos gynėjų klaida leido islandams išlyginti rezultatą. Po aukšto perdavimo kamuolį į vartus nukreipia B. Bjarnasonas. Rezultatas lygus 1:1.

55' - B. Bjarnasonas griauna portugalų žaidėją ir sulaukia iš teisėjo geltonosios kortelės.

71' - Renato Sanchesas keičia Joao Moutinho. Portugalai toliau stengiasi persverti rezultatą savo naudai. Savo progas turi C. Ronaldo, taiau skaičiai švieslentėje nesikeičia.

76' - Portugalai meta dar vieną šviežią žaidėją - aikštėje vietoje Joao Mario žaidia Quaresma.

85' - Paskutinį keitimą atlikę portugalai kyla į lemiamą šturmą. C. Ronaldo po perdavimo galva smūgiuoja, bet pataiko tiesiai į vartininką. Dar dvi realios galimybės portugalams įvarčiui pelnyti lieka tuščios.

86' - Finnbogasonas atlieka galingą smūgį į portugalų vartus, tačiau šiuos gelbsti vartininkas.

90+3' - C. Ronaldo laisvas smūgis stabdomas ranka. Dar vienas portugalo mėginimas baigiasi nesėkmingai.

90+4' - Portugalų pastangos liko bergždžios. Rungtynės dideliam jų nusivylimui baigėsi lygiosiomis 1:1.