14
NBA finalo serijos penktosios rungtynės (nuotr. SCANPIX)

NBA finalo serija keliasi į Klivlandą ir dėl to „Golden State Warriors“ krepšininkai tikrai nesidžiaugia. Pirmadienį penktose serijos rungtynėse Kyrie Irvingas ir LeBronas Jamesas pasirūpino, kad jų atostogos prasidėtų kiek vėliau.

14

„Cavaliers“ laimėjo rungtynes išvykoje 112:97 ir sušvelnino finalo serijos iki keturių pergalių rezultatą 2:3. Klivlando komandos dvejetas – tikrą šou surengę ir visas varžovų pastangas niekaip pavertę K. Irvingas ir L. Jamesas buvo nesustabdomas.

L. Jamesas pelnė 41 tašką, atkovojo 16 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir visiškai nekreipė dėmesio į „Oracle“ arenos švilpimą. K. Irvingas surinko 41 tašką, atliko šešis rezultatyvius perdavimus ir paskutiniame kėlinyje pataikė itin svarbius metimus.

Tai pirmos tokios rungtynės istorijoje, kai du tos pačios komandos žaidėjai perlipa per 40 taškų ribą.

Geriausiai „Warriors“ ekipoje atrodė Klay Thompsonas. Jo sąskaitoje 37 taškai, o NBA MVP pelnė 25. „Kariai“ buvo priversti žaisti be Draymondo Greeno, kuris rungtynėse prieš tai buvo nubaustas už nesportinę pražangą aiškinantis santykius su L. Jamesu ir diskvalifiktuotas. Andre Iguodalai sunkiai sekėsi stabdyti L. Jamesą.

Abiejų komandų pelnytų taškų suma – 122 po dviejų kėlinių – didžiausia finaluose nuo 1987 metų. Tai kartu ir pirmas kartas, kai du žaidėjai įpusėjus dvikovai jau turėjo savo sąskaitoje 25 taškus. „Warriors“ vėl per du kėlinius buvo pataikiusi daugiau tritaškių (11) nei dvitaškių (9).

Traumą gavo aikštės šeimininkų vidurio puolėjas Andrew Bogutas. Australas nesėkmingai nusileido ant žemės po blokuoto metimo ir pasuko kelį. Jam rungtynės buvo baigtos anksčiau.

„Eame laimingi, kad gavome dar vieną dieną. Turime dar vieną dieną, kad išgyventume, - kalbėjo L. Jamesas. – Turime atsikvėpti, pasiruošti ir žengti į šeštąsias rungtynes.“

Per visą NBA lygos istoriją nė vienai komandai dar nepavyko laimėti finalo serijos atsiliekant 1–3, o šeštosios 2015–2016 metų sezono finalo serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Klivlande.

Aštuntą kartą NBA finalo serijoje žaidžianti „Golden State Warriors“ komanda anksčiau čempione tapo keturis kartus – 1947, 1956, 1975 ir 2015 metais. „Cavaliers“ ekipai tai trečiasis finalas, o pirmieji du – 2007 ir 2015 metais – buvo nesėkmingi.

Praėjusių metų finalo serijoje „Golden State Warriors“ klubas Klivlando krepšininkus nugalėjo šešiose rungtynėse – 4-2 (108:100, 92:95, 91:96, 103:82, 104:91, 105:97).