62
Lenkija – Šiaurės Airija (nuotr. SCANPIX)

Europos čempionate dar niekada nežaidusi Šiaurės Airija debiutavo, o jos pakilią nuotaiką sugadino kaimynai lenkai, kuriems turnyre keliami labai aukšti tikslai. Lenkija šventė pergalę 1:0.

62

Rungtynės:

Atrasis kėlinys buvo ganėtinai ramus, komandos daug progų nesukūrė ir nei vieniems, nei kitiems pasižymėti nepavyko. Lenkija laimi pirmąsias savo Europos čempionato rungtynes! Pačioje rungtynių pabaigoje lenkų vartininkas Wojciechas Szczesny nukirto Lukaszą Piszczeką. Laimei, abiems futbolininkams nieko rimto nenutiko.

Įvartis! Po J. Blaszczykowskio perdavimo pasižymėjo A. Milikas!

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių. Nors lenkai ir turėjo progų, tačiau realizacija trenerių džiuginti neturėtų.

31-ąją minutę Arkadiuszas Milikas turėjo puikią progrą pasižymėti, tačiau nesugebėjo pataikyti į vartus.

Mačą geriau pradėjo Lenkijos futbolininkai, tačiau pasižymėti per pirmas 10 minučių nepavyko.

Prieš rungtynes:

Labiausiai Šiaurės Airijos gretose išsiskiria puolėjas Kyle`as Lafferty. Nors klubinis sezonas šiam futbolininkui ir nesusiklostė, tačiau, vilkėdamas nacionalinės komandos marškinėlius, K. Lafferty mušė, kai to reikėjo labiausiai.

Kitas vertas dėmesio žaidėjas – Stevenas Davisas, žaidžiantis „Southampton“ komandoje. Praėjusiame sezone stipriausioje Anglijos lygoje gynėjas mušė penkis įvarčius per 34-ias rungtynes.

Komandos treneris Michaelas O’Neillas padarė tai, ko daugelis nesitikėjo – atvedė rinktinę į Europos čempionatą. 46-rių metų strategas futbolininko karjerą baigė 2004-siais ir nuo to laiko treniravo dvi klubines komandas, kol 2011-siais stojo prie nacionalinės ekipos vairo.

Žymiausi Lenkijos futbolo vardai: Grzegorzas Krychowiakas, Lukaszas Piszczekas, Jakubas Blaszczykowskis ir, žinoma, Robertas Lewandowskis.

Raudoni-baltų treneris Adamas Nawalka komandą treniruoja nuo 2013-ųjų spalio. Strategas ir pats yra atstovavęs Lenkijos rinktinei ir net buvo išrinktas į simbolinį 1978-ųjų Pasaulio futbolo čempionato 11-tuką.