58
Prancūzija – Rumunija (nuotr. SCANPIX)

Futbolo mylėtojų iš viso pasaulio ilgai lauktas Europos čempionatas penktadienio vakarą startavo šeimininkų prancūzų ir rumunų rungtynėmis, kuriose, neabejotini favoritai Prancūzijos futbolininkai, tik paskutinėmis rungtynių minutėmis išsigelbėjo, iškovojo 3 taškus ir vos nesugadino savo šaliai čempionato atidarymo šventės.

58

Prieš rungtynių pradžią Stade de France stadione buvo surengtas įspūdingas atidarymo renginys, kuriame grojo ir garsus muzikos prodiuseris Davidas Guetta.

Pirmajame rungtynių kėlinyje įvarčių pelnyta nebuvo, tačiau progų turėjo tiek vieni, tiek kiti. Po rumunų smūgio iš keleto metrų daug darbo turėjo, tačiau jį sėkmingai nudirbo, Hugo Lloris. Prancūzų gretose pastebimiausias atrodė Antoine Griezmannas, kuris kartą galva drebino virpstą, o kartą smūgiavo vos per sprindį nuo varžovų vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo šeimininkų įvarčiu. Po tikslaus Dimitrijaus Payeto perdavimo Olivieris Giroud 57-ąją minutę galva atidarė čempionato įvarčių sąskaitą ir išvedė Prancūziją į priekį.

Tačiau džiaugsmas netruko ilgai. Jau 65-ąją minutę 11 metrų baudinį, už P. Evra pražangą, skyrė teisėjas, o tiksliu smūgiu Bogdanas Stancu rezultatą išlygino.

Neįtikėtina. Prieš tai rezultatyvų perdavimą atlikęs D. Payet, 89-ąją minutę muša reto grožio įvartį į tolimąjį vartų kamputį iš už baudos aikštelės ribų. 2:1 Prancūzijos naudai.

Nors rumunai dar bandė atakuoti, tačiau įvarčio įmušti nepavyko, o Prancūzija švenčia pirmąją pergalę namuose vykstančiame Europos futbolo čempionate.