Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) finalo rungtynėse Vilniaus "Lietuvos rytas", po įnirtingos kovos, rezultatu 81:77 nugalėjo Kauno "Žalgirį" bei apgynė čempionų titulą.

Rungtynes 5 taškais be atsako pelnė žalgiriečiai, tačiau „Lietuvos rytas“ spurtavo 9:0 bei persvėrė rezultatą savo naudai – 9:5. Kiek vėliau sėkmingai į žaidimą įsitraukė J.P. Batista, kurio sunkus metimas užbaigė pirmąjį kėlinuką 16:7.

Antrajame ketvirtyje ir toliau geriau žaisti sekėsi „Lietuvos ryto“ krepšininkams neleido „Žalgiriui“ priartėti. Po Matthew Nielseno tritaškio komandas skyrė 9 taškai (23:14), o atotrūkį vilniečiai ir toliau išlaikė. Janis Blūms kiek vėliau pataikė iš toli ir pirmąkart savo komandai suteikė dviženklį pranašumą – 35:23, tačiau tuo „Lietuvos ryto“ spurtas nesibaigė. Čia pat dar vieną tolimą metimą pataikė puikiai rungtyniavęs Kareemas Rushas, o 2 baudos metimus pridėjęs Tomas Delininkaitis užbaigė įspūdingą 13:0 spurtą – 40:23. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 41:24.

Trečiajame kėlinuke įsisiautėjo Vilniaus ekipos vidurio puolėjas Marijonas Petravičius, po kurio 2 iš eilės gražių dėjimų rezultatas tapo 48:30. Po kurio laiko K.Rushas tęsė savo ekipos sėkmingą žaidimą ir, pataikydamas tritaškį metimą, jis savo komandai suteikė jau net 21 taško pranašumą – 53:32. Skirtumas tapo rekordinis, kai tas pats K.Rushas įmetė dvitaškį (59:37). Vis dėlto žalgiriečiai dar nesiruošė kapituliuoti ir pradėjo mažinti atotrūkį. Dėka sėkmingai rungtyniavusių Marko Popovičiaus bei Pauliaus Jankūno, „Žalgiris“ sugebėjo sumažinti deficitą iki 14 taškų ir užbaigti trečiąjį kėlinuką atsiliekant 50:64.

Paskutinėje rungtynių dalyje vilniečiai išlaikė dviženklę persvarą beveik visą ketvirtąjį kėlinuką. Likus mažiau nei minutei M.Popovičius sumetė baudas bei sugrąžino viltį, sumažindamas skirtumą iki 8 taškų – 67:75. Penktas pražangas susirinko R.Štelmaheris bei Marcelo Machado. Abi komandos iš pradžių sėkmingai metė baudų metimus. Likus 20 sekundžių K.Rushas netikėtai nepataikė nei vienos baudos, o M.Popovičius sugebėjo įmesti neįtikėtiną tritaškį ir sumažinti skirtumą iki 3 taškų – 77:80. Vis dėlto po to Artūras Jomantas pataikė vieną baudą, o žalgiriečiams ką nors pakeisti jau nebeliko laiko.

Naudingiausiu finalo ketverto krepšininku buvo pripažintas vilniečių snaiperis K.Rushas.

"Lietuvos rytas": K.Rushas - 22, T.Delininkaitis - 11, R.Štelmaheris - 10, M.Petravičius - 9 (6 atk. kam.), J.P. Batista - 8 (5 atk. kam.), J.Blums, M.Nielsenas ir A.Šležas - po 5.

"Žalgiris": M.Popovičius - 19, P.Jankūnas - 15 (7 atk. kam.), L.Woodsas - 14 (10 atk. kam.), M.Machado - 10, J.Mačiulis - 7.