Po septintų Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo rungtynių galiausiai paaiškėjo antroji 2015/16 sezono superfinalininkė. Čempionų titulą ginanti Ouklando „Golden States Warriors“ ekipa savo žiūrovų akivaizdoje 96:88 (19:24, 23:24, 29:12, 25:28) įveikė Oklahomos „Thunders“ ekipą ir laimėjo seriją rezultatu 4-3.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečiai iš Oklahomos. Russello Westbrooko ir Kevino Duranto vedami „Thunders“ krepšininkai sužaidus dešimt minučių buvo įgiję septynių taškų persvarą, o kėliniui pasibaigus pirmavo rezultatu 24:19.

Antrajame kėlinyje svečiai savo pranašumą išlaikė, tačiau galiausiai krepšys atsirišo šeštų serijos rungtynių herojui Klay‘ui Thompsonui. Amerikietis po pirmų septynių pro šalį paleistų metimų „Thunders“ krepšį užsvaidė taikliais tritaškiais. Esant rezultatui 22:35 K.Thompsonas ėmėsi iniciatyvos ir pataikė keturis tritaškius iš eilės, tačiau vis tiek po dviejų kėlinių persvarą dar turėjo Oklahomos „Thunders“ klubas, 48:42.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinuke. Iš K.Thompsono pavyzdį paėmė ir reguliaraus sezono MVP Stephenas Curry. Ouklando ekipos žvaigždė svaidė vieną tritaškį po kito bei įpusėjus kėliniui rezultatą persvėrė į savo pusę, 57:54. Sutrikusius „Thunders“ krepšininkus „žudyti“ taikliais metimais padėjo ir Andre Iguodala su Shaunu Livingstonu, o „Warriors“ trečią ketvirtį laimėjo rezultatu 29:12 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 11-os taškų pranašumą, 71:60.

Ketvirtajame kėlinyje, kaip ir dera sezono MVP, iniciatyvos ėmėsi S.Curry. Ouklando žvaigždė sėkmingai „maudė“ varžovų gynybą ir likus žaisti 3 minutėms šeimininkams suteikė vienuolikos taškų persvarą, 90:79. Visgi Duranto ir Westbrooko septyni taškai be atsako leido „Thunders“ krepšininkams vėl pasvajoti apie pergalę bei apie kelialapius į NBA superfinalą, tačiau čia ir vėl išdygo S.Curry. Curry‘s sėkmingai pataikė 3 baudas, o vėliau ir tritaškį, taip užtikrindamas Ouklando ekipai kelialapį į NBA superfinalą.

Septintose serijos rungtynėse „Thunders“ krepšininkai tragiškai mėtę iš trijų taškų zonos, iš 27 svečių bandymų tikslą pasiekė tik 7 tolimi metimai. Tuo tarpu „kariai“ kaip ir visada savo tritaškiais skustis negalėjo. NBA čempionai iš 37 tritaškių pataikė 17 ir tolimais metimais surinko daugiau negu pusė taškų.

Naudingiausiai čempionų gretose žaidė Stephenas Curry‘s surinkęs 36 taškus (6/12 dvit., 7/12 trit., 3/3 baud. met.), atlikęs 8 rez. perdavimus bei atkovojęs 5 kamuolius. 21 tašku prie pergalės prisidėjo Klay‘us Thompsonas (1/8 dvit., 6/11 trit., 1/2 baud. met.). 11 taškų ir 9 atkovotus kamuolius į savo sąskaitą įsirašė Draymondas Greenas (4/9 dvit., 1/5 trit.).

Oklahomos „Thunders“ gretose rezultatyviausias buvo Kevinas Durantas per 45 minutes pelnęs 27 taškus (7/12 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud. met.) bei po krepšiais atkovojęs 7 kamuolius. 19 taškų pelnė Russellas Westbrookas (5/15 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud. met.). „Thunders“ įžaidėjas taip pat atkovojo 7 kamuolius ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų. Ispanas Serge Ibaka pralaimėtojams pelnė 16 taškų (3/6 dvit., 2/5 dvit., 4/5 baud. met.) bei po krepšiais sugriebė 4 kamuolius.

NBA pagrindiniame finale žais su Klivlando „Cavaliers“ krepšininkais, kurie Rytų konferencijos finalo serijoje 4-2 (115:84, 108:89, 84:99, 99:105, 116:78, 113:87) nugalėjo Toronto „Raptors“ komandą su Jonu Valančiūnu.