REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Bėgikė (nuotr. Fotolia.com)

Pirmiausia – išsitirti sveikatą ir stiprinti bendrą kūno tonusą, o tik tada siekti konkrečių tikslų – savo sėkmės formulę pradedantiems sportuoti atskleidė žymūs Lietuvos sportininkai. 

7

Pirmiausia – išsitirti sveikatą ir stiprinti bendrą kūno tonusą, o tik tada siekti konkrečių tikslų – savo sėkmės formulę pradedantiems sportuoti atskleidė žymūs Lietuvos sportininkai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaida Žūsinaitė susirinkusiems svečiams išdavė savo trijų žingsnių bėgimo pradžiamokslį. Profesionali lengvaatletė patarė išsirinkti ne tik madingus, bet ir konkrečią pėdą atitinkančius sportinius batelius, prieš pradedant sportuoti bent savaitę paskirti bendram kūno tonuso stiprinimui, o pradėjus bėgioti tai daryti palengva, sekant širdies ritmą.

REKLAMA

„Pagavę azartą žmonės spaudžia iš savęs kiek begali, neįvertina nei savo fizinės būklės, nei sveiko greičio. Taip vieną kartą entuziastingai nubėgę neapskaičiuotus kilometrus, gal ir jausitės pasiekę trumpalaikį rezultatą, tačiau po savaitės visos jėgos dings“.

Bėgikei antrino ir triatlonininkas, Body Control (liet. kūno kontrolės) pilateso treneris L. Mykolaitis: „Dabar žmonės nori visko tuoj pat: greito maisto, greito interneto, greitų rezultatų. Tačiau kaip turime pravažinėti naują mašiną, kad ji veiktų sklandžiai, taip ir žmogui privalu nuosekliai ruošti savo kūną fiziniam krūviui. Požiūris į sportą turi būti kompleksiškas – jūs galite labai norėti vienu dydžiu mažesnių rūbų, tačiau negalite ignoruoti savo pajėgumų ir sveikatos.“

REKLAMA
REKLAMA

Keliautojas A. Bubinas, kalbėdamas apie motociklų sportą, pakartojo klasikinį patarimą, kurį duoda visiems pradedantiesiems: praktika mus daro tobulesnius.

„Formulė laba paprasta – važiuoti, važiuoti ir dar kartą važiuoti. Didžiausia klaida, kurią daro pradedantieji yra ta, kad jie užsidaro savo kiaute ir važinėja vieni. Geriausia iškart važiuoti su profesionalesniais motociklininkais – turėdami į ką lygiuotis, greičiau tobulėsite.“

Paklausti, kaip kasdienes treniruotes padaryti efektyvesnes, sportininkai įvardino profesionalių trenerių pagalbą. Pastarieji sudaro asmeninę fizinio aktyvumo programą, įvertina jėgas ir padeda sekti progresą. Alternatyva – technologijos, skirtos sportui, jau spėjusios tapti asmeniniu sporto ir aktyvaus laisvalaikio asistentu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bėgimui skirtą laikrodį ne tik su pulsometru, bet ir GPS, aš pradėjau naudoti tik prieš metus, bet jau nebegalėčiau įsivaizduoti treniruotės, kurios metu nesekčiau savo greičio, nubėgtos distancijos, o kartais ir žingsnio ilgio. Pradedantiesiems tiek daug funkcijų nereikia, tačiau širdies ritmo matuoklis būtinas, nes įsijautus lengva persitempti“, –pataria V. Žūsinaitė.

Karjeros pradžioje A. Bubinas keliavo su popieriniais žemėlapiais, tačiau dabar varžyboms rengiasi naudodamas tik išmaniąsias technologijas.

„Kelionės su žemėlapiais turi savo romantikos: ieškodamas maršruto atrandi naujas, nematytas vietas, bet atsiranda ir didesnė tikimybė pasiklysti. Dabar planuoju kelionę nuo šiauriausio iki piečiausio Europos taško. Keliausiu net su dviem navigacijomis, kad užsitikrinčiau sklandų maršrutą.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų