Londone vykstančių Europos plaukimo pirmenybių 100 m krūtine atrankos plaukimo varžybose Rūta Meilutytė distanciją įveikė per 1 min. 06,97 sek. ir užėmusi pirmą vietą nesunkiai prasibrovė į pusfinalį.

Londone prieš ketverius metus olimpine čempione tapusi lietuvė pusę distancijos įveikė pirma, nesunkiai išsiveržusi į priekį laimėjo savo plaukimą, Bendroje įskaitoje ji 100 m įveikė greičiausiai. 0,7 sek. nuo jos atsiliko suomė Jenna Laukkanen, 0,76 sek. - italė Martina Carraro.

Devyniolikmetės lietuvės geriausias rezultatas plaukiant 100 m krūtine yra 1 min. 04,35 sek. Šį sezoną savo pagrindinę distanciją ji įveikė greičiausiai per 1 min. 05,82 sek.

„Įgyvendinau tai, ko norėjau. Plaukti buvo lengva. Labai smagu grįžti į olimpinį baseiną ir plaukti 4 takeliu. Vakare atiduosiu visas jėgas”, - pasakė Rūta po rytinio plaukimo.

„Iš šono tik stebėjau, bet regis tikrai neperesistengė. Pati Rūta sakė, kad plaukė lengvai, pasiekė savo tikslą ko norėjo, pateko į kitą etapą ir kadangi pasakė, kad finale atiduos visas jėgas, tai galime daryti išvadas, kad šiek tiek pasitaupė iš ryto“, - kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos atstovas Rytis Sabas.

R. Meilutytė trečiadienį pagaliau atgauts aukso medalį, kurio jai trejus metus niekaip nesugebėjo sugrąžinti dėl dopingo įkliuvusios Julijos Jefimovos. 2013 metais Danijoje vykusiame Europos čempionate R. Meilutytei atiteko sidabras, o auksu tuokart pasipuošė rusė. Tačiau paaiškėjus, kad Julija vartojo dopingą, jos rezultatas buvo anuliuotas, o aukso medalis Rūtai taip ir nebuvo grąžintas.

Rusai tuokart netgi teisinosi, kad medalį jie yra tiesiog pametę. Tiesa, ar tai bus tas pats aukso medalis, kurį visą tą laiką turėjo negarbingai kovojusi J. Jefimova nėra aišku. Neoficialiomis žiniomis, nesulaukę kada rusai jį grąžins teisėtai savininkei, Europos čempionato organizatoriai nutarė jį nukaldinti iš naujo.

Pusfinalio plaukimas vyks šįvakar 20.42 val. Lietuvos laiku. Prieš tai - 20.36 val. Giedrius Titenis dėl medalio varžysis 100 m plaukimo krūtine finale.