8
Samoa regbininkai sukūrė stebuklą Paryžiuje (nuotr. SCANPIX)

Priešpaskutinis pasaulio regbio-7 serijos etapas Paryžiuje (Prancūzija) baigėsi neįtikėtinu Samoa rinktinės triumfu. Įpusėjus finalui, Samoa komanda nuo Fidžio regbininkų atsiliko 7:26, bet sugebėjo atsitiesti ir išplėšti pergalę 29:26.

8

Tai buvo pirmasis Samoa laimėtas pasaulio serijos etapas nuo 2012 metų, kuomet ši komanda triumfavo Dubajuje.

Finale Fidžio rinktinė dominavo per pirmąsias 10 minučių. Po Isakes Katonibau, Leone Nakarawos ir Jerry'io Tuwai'aus žeminimų ji pirmavo 21:0. Nors Tuatagaloa pelnė pirmus taškus Samoa ekipai, pirmą kėlinį užbaigė dar viena J. Tuwai'aus ataka.

Tačiau po įkvepiančios trenerio Damiano McGratho kalbos, Samoa regbininkai antrajame kėlinyje sukūrė tikrą spektaklį ir po Mealoi'aus, Siaosi Asofolau ir Faalemigos Seleseles atakų išplėšė fantastišką pergalę.

"Tai didelė staigmena man. Ypač po pralaimėjimo diena anksčiau (grupės etape Samoa pralaimėjo Fidžiui 5:42). Norėjome jiems atsirevanšuoti ir tai padarėme. Per pertrauką sakiau vyrams, kad jeigu po pertraukos pasižymėsime pirmi, tai galėsime grįžti į rungtynes. Tikėjimas savimi yra labai svarbus dalykas ir mes patikėjome", - sakė D. McGrathas.

Nepaisant nesėkmės, Fidžis išsaugojo lyderio poziciją bendroje įskaitoje ir dar labiau nutolo nuo artimiausių konkurentų.

Trečiąją vietą Paryžiuje užėmė šeimininkai prancūzai, kurie mažajame finale 26:17 nugalėjo Argentiną. Penktąją vietą užėmė ir "Plate" trofėjų iškovojo Pietų Afrika.

Pasaulio serijos turnyrai vyksta dešimtyje valstybių ir vadinasi "HSBC World Series". Kiekviename etape kovoja 16 rinktinių suskirstytų į keturias grupes. Už pirmąją vietą ture suteikiami 22 taškai, už antrąją vietą - 19, už trečiąją - 17 taškų.

Paskutinis, dešimtasis, pasaulio serijos etapas gegužės 21-22 dienomis Londone (Anglija).