81
NKL finalo ketvertas (D. Lukštos nuotr.) (nuotr. Organizatorių)

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – 2016 m. NKL čempionė. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai finale 85:80 (20:24, 23:16, 22:13, 20:27) pranoko Kauno „Žalgirį-2“ ir pirmą kartą klubo istorijoje tapo NKL čempione.

81

Pirmoje rungtynių pusėje pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų. Per pirmąsias 10 minučių kauniečiai pataikė 6 tritaškius ir tolimais metimais surinko 75 proc. savo taškų (18 iš 24). Antrajame kėlinyje „Žalgiris-2“ po Regimanto Minioto dvitaškio buvo įgijęs 9 taškų pranašumą (33:24), bet atsitiesę marijampoliečiai pavijo kauniečius ir persvėrė rezultatą (43:40). „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkai galingai pradėjo trečiąjį kėlinį – jie pelnė 7 taškus be atsako ir įgijo dviženklę persvarą (50:40). Netrukus jie po Mariaus Valukonio ir Dovio Bičkauskio taškų turėjo 15 taškų pranašumą (57:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Marijampolės klubas pirmavo 14 taškų skirtumu (67:53), bet tuomet „Žalgiris-2“ krepšininkai pelnė 11 taškų be atsako ir priartėjo 64:67.

„Sūduva-Mantinga“ pelnė 7 taškus paeiliui ir likus pusei kėlinio susigrąžino dviženklę persvarą (74:64), tačiau prasidėjus paskutinei minutei žalgiriečiai atsiliko tik 76:80.

Lemiamomis akimirkomis Donatas Sabeckis vieną po kito siuntė taiklius metimus į „Žalgirio-2“ krepšį ir padėjo savo komandai triumfuoti.

23-ejų metų kaunietis finale iš viso pelnė 18 taškų (4/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 4 pražangas, 3 sykius prasižengė, 2 kartus suklydo, surinko 26 naudingumo balus ir buvo pripažintas finalo rungtynių MVP.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Kieža 19 (2/2 trit., 8 atk. kam.), Donatas Sabeckis 18 (4/5 dvit., 3/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 14, Gintautas Matulis 12,  Marius Valukonis 10.

„Žalgiris-2“: Martynas Varnas ir Kristupas Žemaitis (4/6 trit.) po 16, Paulius Valinskas 14 (4/5 trit.), Gytis Masiulis 11.

„Sūduva-Mantinga“ NKL finalo ketverto favorite buvo laikoma ir pernai, bet tada suklupo pusfinalyje ir galiausiai finišavo trečia. Šiemet ji buvo geriausia nuo sezono pradžios iki pabaigos.