6
Po tikros dramos ketvirtfinalio finiše „Vytis“ krito prieš „Petrochemą-Dexterą“ (nuotr. Tautvydo Rūsteikos)

Šakių „Vyčio“ ir Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ketvirtfinalio serija Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) klostėsi taip dramatiškai, kaip pamatyti galima retai. Vis tik po labai įtemptos kovos penktajame mače „Vytis“ 72:73 (15:18, 21:21, 13:16, 23:18) nusileido Jonavos ekipai ir seriją pralaimėjo 2:3.

6

NKL pusfinalyje „Petrochema-Dextera“ susikaus su Kauno „Žalgirio“ dubleriais.

Kaip ir buvo galima numanyti, susitikimas prasidėjo taip pat, kaip ir praėjusieji – atkaklia kova. Tiesa, tokios nestabdomos ir itin agresyvios kovos, kokia vyko Jonavoje, arbitrai sukurti neleido.

Pirmajame ketvirtyje svečiai įgavo 4 taškų persvarą (13:9), tačiau tuomet prie baudų metimo linijos stojo Karolis Brusokas ir Paulius Beliavičius, kurių dėka „Vyčio“ atsilikimas ištirpo iki taško – 12:13. Tritaškiu metimu Ričardas Verbickas atstatė turėtą persvarą (16:12) ir nors šakiškiai buvo persvėrę rezultatą (19:18), atkarpa 8:0 vėl viską apvertė aukštyn kojomis – 28:21. „Petrochema-Dextera“ išsiveržė į priekį jau dviženkliu skirtumu (33:23), bet „Vyčiui“ tai buvo nemotais – 31:33. Po antrojo ketvirčio komandas skyrė 3 taškai – 36:39.

„Vytis“ itin nesėkmingai pradėjo trečiąjį kėlinį ir po atkarpos 0:7 atsiliko jau 36:46. Šakiškių puolimas toliau strigo (38:50), bet svarbiu metu Ignas Vaitkus vedė „Vytį“ į priekį ir deficitą sumažino iki 5 taškų – 46:51. Nors jonaviškiai dar kartą buvo labiau pabėgę nuo šeimininkų, puikiu tolimu metimu trečiąjį ketvirtį baigė Dominykas Domarkas – 49:55. I.Vaitkus tiksliu dvitaškiu pradėjo ketvirtąjį kėlinį (51:55), o vienas svarbiausių Jonavos ekipos žaidėjų Tadas Sebežiovas po ketvirtos asmeninės pražangos sėdo ilsėtis ant suoliuko. D.Domarkas už išreikštas emocijas gavo techninę pražangą, o „Vytis“ kaskart mažindavo varžovų padidintą skirtumą – 56:61. „Petrochema-Dextera“ toliau šaudė iš toli (64:56), bet „Vytis“ rodė kovingumą ir po I.Vaitkaus taškų su pražanga šakiškiai atsiliko 4 taškais – 60:64. Netrukus T.Sebežiovas taip pat pataikė neįtikėtiną metimą su pražanga (67:60), tačiau situacija vėl kartojosi: „Vytis“ priartėjo ir nors K.Brusokas pataikė tik vieną baudos metimą, šakiškiai atkovojo kamuolį, o P.Beliavičius smeigė gyvybiškai svarbų tritaškį – 66:67.

Liko 4 minutės, per jas komandos apsikeitė taikliais baudų metimais ir „Vyčiui“ sunkiai sekėsi išnaudoti progas išsiveržti į priekį. I.Vaitkus po labai ilgos pertraukos išvedė „Vytį“ į priekį, perėmęs kamuolį ir nuskubėjęs į gretą ataką (70:69), bet netrukus varžovai susigrąžino pranašumą – 71:70. Rodėsi, kad K.Brusokas paskutinę atakos sekundę prasižengė prieš varžovus, bet po vaizdo peržiūros buvo nuspręsta, kad oponentą aukštaūgis lietė po laiko, tad kamuolys atiteko „Vyčiui“. Liko 22 sekundės, I.Vaitkus prasiveržė po krepšiu ir pataikė itin svarbų metimą (72:71), o Jonavos komandai liko 7 sekundės. T.Sebežiovas sugebėjo pataikyti metimą ir taip persvėrė rezultatą bei paliko šakiškiams vos 2,4 sekundės – 72:73. Pergalės išplėšti šakiškiai nebepajėgė, o Jonavos komanda skambiai triumfavo.

Vytis“: I.Vaitkus 19, K.Brusokas 17, D.Domarkas 12 (7 atk. kam.), P.Beliavičius 11, M.Užupis 10, E.Serkevičius 3.

„Petrochema-Dextera“: H.Vorotnikovas 22, T.Sebežiovas 14, L.Grabauskas 11, V.Kružikas 8, J.Vazalis 5, E.Aniulis 4 (8 atk. kam.).