Šakių „Vyčio“ komanda išlygino Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos rezultatą bei svečiuose po labai emocingos kovos 67:60 (19:20, 14:3, 18:22, 16:15) palaužė Jonavos „Petrochemą-Dexterą“.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas dabar yra 1:1.

Susitikimo pradžia „Vyčiui“ klostėsi nelabai sėkmingai, mat ėmė strigti puolimas ir per pirmąsias pustrečios minutės „Petrochema-Dextera“ išsiveržė į priekį 6:0. Kaip jau įprasta, lyderio vaidmens ėmėsi Ignas Vaitkus, pataikęs kelis metimus bei taip skirtumą ištirpdęs iki minimumo (11:12), o besibaigiant pirmajam ketvirčiui šakiškiai persvėrė rezultatą – 19:18.

Nors taiklumas ir šlubavo, „Vytis“ antrame ketvirtyje labai apribojo varžovų puolimą, o tai leido pranašumą padidinti (28:22) ir kėliniui einant į pabaigą skirtumas pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklis – 33:23. Sėkmingą atkarpą šakiškiai tęsė ir po didžiosios pertraukos: taškus rinko Karolis Brusokas ir „Vytis“ ėmė pirmauti jau 39:23. Vis tik tada „Petrochema-Dextera“ ėmė skraidinti tritaškius, tad buvo akivaizdu, jog pasiduoti šeimininkai neketina. Po trijų kėliniui komandas skyrė jau tik 6 taškai – 51:45.

Visos įdomybės prasidėjo paskutiniame ketvirtyje, kuomet pražangos privertė šakiškius žaisti nestandartiniu penketu. Kilo rimtas nerimas, kuomet I.Vaitkus užsidirbo ketvirtąją pražangą, tačiau lemiamomis minutėmis jis vis buvo ant parketo bei įnešė savo indėlį į žaidimą. Vienu metu iš „Vyčio“ pranašumo buvo telikęs vos taškas (56:55), tačiau tada labai svarbiu metu prabilo K.Brusokas, tiek rinkęs taškus, tiek kovojęs dėl gyvybiškai svarbių kamuolių, tiek provokuodamas pražangas, taip suteikdamas progas „Vyčiui“. Šaltus nervus rodė ir Ernestas Serkevičius, o varžovai nebegalėjo nieko pakeisti, mat šakiškiai vis vogdavo kamuolius. Rungtynes „Vytis“ laimėjo 67:60.

„Vytis“: K.Brusokas 17 (10 atk. kam., 12 išpr. praž.), D.Domarkas 12 (10 atk. kam., 5 rez. perd.), P.Beliavičius, I.Vaitkus ir E.Serkevičius – po 10.

„Petrochema-Dextera“: H.Vorotnikovas 14, R.Verbickas 12, L.Grabauskas 10, V.Kružikas 6, J.Vazalis 5.

Kitos ketvirtfinalio rungtynės vyks ketvirtadienį Šakiuose.