„SMScredit.lt A lygos“ naujokė Jonavos „Lietavos“ ekipa buvo arti to, kad sukurtų vieną iš didžiausių pastarųjų sezonų staigmenų.

Roberto Poškaus kariauna po dviejų pelnytų įvarčių susitikimo pradžioje neišlaikė turėto pranašumo ir sužaidė lygiosiomis 2:2 (2:0) su titulą ginančiu Vilniaus „Žalgiriu“.

Dvikova prasidėjo taip, kaip niekas nesitikėjo – „Lietavos“ futbolininkai mačo pradžioje pelnė du įvarčius, pasiųsdami varžovus į nokdauną. 2-ąją minutę trečią kartą šiame sezone pasižymėjo Dominykas Galkevičius, realizavęs 11 metrų baudinį, o dar po dešimties minučių kontratakos ir baudos aikštelėje kilusio sąmyšio metu tiksliai smūgiavo Tomas Salamanavičius.

Žalgiriečiai atrodė visiškai pasimetę ir neretai atlikdavo perdavimus tiesiai varžovams į kojas. Jonavos vienuolikė didelėmis pajėgomis gynėsi bei, pasitaikius progai, skubėdavo į greitas kontratakas.

Vieno iš tokių išpuolių metu dešiniuoju kraštu prasiveržęs Valdemaras Borovskis mėgino perkelti kamuolį per Saulių Klevinską, tačiau vartininkas buvo savo vietoje.

Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ apgulė svečių baudos aikštelę. „Lietavos“ centro gynėjai vieną po kito atmušinėjo kamuolius, o Giedrius Kvedaras atrėmė Bahrudino Atajičiaus smūgį. Daugiau aštrumo vilniečių komandoje įnešė Mariną Matošą pakeitęs Saulius Mikoliūnas.

Po pertraukos vaizdas nesikeitė: čempionai didelėmis pajėgomis atakavo, o R. Poškaus treniruojama vienuolikė ieškojo savo šansų kontratakose.

Žalgiriečių kovingumas davė vaisių 65-ąją minutę, kai po pakelto kampinio varžovo globos atsikratęs Marius Žaliūkas galva nukreipė kamuolį į vartus.

Antrame kėlinyje emocijos liejosi per kraštus. Teisėjas viena po kitos rodė geltonas korteles, o „Žalgiris“ buvo arti išlyginamojo įvarčio. Dar vienos standartinės padėties metu M. Žaliūkas mušė galva, tačiau puikią poziciją užsiėmęs G. Kvedaras išgelbėjo savo komandą.

Visgi „Lietavos“ futbolininkai dėl apmaudžiai paleisto šanso įveikti čempionus gali kaltinti tik save. D. Galkevičius, išbėgęs prieš vartininką, turėjo fantastišką progą padvigubinti rezultatą, bet saugo smūgiuotas kamuolys skriejo labai toli nuo tikslo.

„Žalgiris“ pusiausvyrą atstatė 88-ąją minutę, o komandos gelbėtoju vėl tapo S. Mikoliūnas. Lietuvos rinktinės saugas puikiai pranėrė tarp dviejų varžovų ir tarsi ant lėkštutės padėjo kamuolį Mamadou Mbodjiui, kuriam beliko jį pasiųsti į tuščius vartus.

Tačiau mačo pabaigoje aktyvesni buvo ne šeimininkai, o svečiai iš Jonavos. S. Klevinskui teko sugauti Tado Eliošiaus spirtą kamuolį ir netrukus tikėtis sėkmės šypsnio, kai sau progą smūgiui susikūrė D. Galkevičius. „Lietavos“ kapitono nelaimei, kamuolys skriejo visiškai šalia skersinio.

Vilniaus „Žalgiris“ – Jonavos „Lietava“ 2:2 (0:2)

„Žalgiris“: S. Klevinskas, D. Slijngardas, M. Mbodjis, M. Žaliūkas, E. Vaitkūnas, M. Matošas (35 min. S. Mikoliūnas), V. Lukša (65 min. J. Chula), M. Kuklys, L. Pilibaitis, Elivelto (60 min. D. Romanovskis), B. Atajičius.

„Lietava“: G. Kvedaras, V. Borovskis, M. Dūda, A. Šušnjaras, J. Aleksandravičius, A. Rocys, T. Salamanavičius (85 min. M. Ganusauskas), A. Paškevičius, D. Galkevičius, T. Eliošius, L. Stonkus.

Įvarčiai: M. Žaliūkas (65), M. Mbodjis (88); D. Galkevičius (11 metrų baudiniu – 2), T. Salamanavičius (12)

Geltonos kortelės: S. Mikoliūnas (51), M. Kuklys (72), E. Vaitkūnas (80), B. Atajičius (90+1); A. Šušnjaras (33), G. Kvedaras (65), T. Eliošius (72), L. Stonkus (75)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Utenos „Utenis" 5 0 0 5 2:7 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: B. Atajičius („Žalgiris“) ir N. Valskis („Trakai“) – po 4 įvarčius.