Italijos sostinėje Romoje penktadienį vykusio 2016 metų šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės III etapo moterų finalo varžybas įtikinamai laimėjo Londono olimpinių žaidynių čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Lietuvė surinko 1417 taškų ir net 34 taškais aplenkė antroje vietoje likusią pasaulio čempionę vokietę Leną Schoneborn bei 48 taškais – trečiąją poziciją užėmusią baltarusę Anastasiją Prokopenko.

Tapusi lydere po trijų rungčių Lietuvos penkiakovininkė šaudymo ir bėgimo dvikovėje sugaišo 11 minučių 57,0 sekundes ir, užėmusi antrą vietą, savo taupyklę papildė 583 taškais.

Fechtavimosi rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė su 256 taškais užėmė antrą vietą, plaukimo rungtyje su 278 taškais buvo dvidešimta, o jojimo rungtyje maksimalią 300 taškų sumą surinkusi taip pat užėmė antrą vietą.

Penkiolikta finale likusi Gintarė Venčkauskaitė surinko 1311 taškų. Ji buvo trylikta fechtavimosi (208 tšk.) rungtyje, tik 26-ta (282 tšk.) baseine, ir tenkinosi keturioliktomis pozicijomis tiek jojime (286 tšk.), tiek šaudymo ir bėgimo dvikovėje (545 taškai).

Tik 34-ta tarp 36-ių dalyvių liko pirmajame dešimtuke po dviejų rungčių buvusi Ieva Serapinaitė – 949 taškai. Ji fechtavimosi rungtyje (202 tšk.) pasidalijo penkioliktą vietą, plaukimo (296 tšk.) rungtyje buvo septinta, su dar penkiomis sportininkėmis jojimo rungtyje gavo 0 balų ir liko tik 29-ta šaudymo ir bėgimo dvikovėje (449 tšk.).

Kukliai Italijoje startavo ir Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė, kuri bendroje įskaitoje su 1217 taškais tenkinosi 28-a vieta.

Šeštadienį vyrų varžybų finale startuos Justinas Kinderis.