Australijos mieste Melburne prasidėjo 67-asis „Formulės-1“ varžybų sezonas. Jis bus pats ilgiausias per visą istoriją – pilotai kovos 21-ame etape. Jėgas išbandys 22 lenktynininkai, konstruktorių įskaitoje varžysis 11 komandų.

Ką apie naująjį „Formulės-1“ sezoną mano „Viasat Sport Baltic“ komentatorius Arūnas Volungevičius:

„Formulės-1“ čempionatą vėl rodys „Viasat Sport Baltic“ . Šis kanalas tiesiogiai transliuos ne tik lenktynes, bet ir treniruotes bei kvalifikaciją. Šeštadienį, anksti rytą, 4.55 val., prasidės trečioji treniruotė. 7.55 val. įvyks kvalifikacija. Lenktynės sekmadienį – 6.50 val.

Čempiono titulą gina britas Lewisas Hamiltonas. Jo atstovaujama „Marcedes“ ekipa pernai triumfavo komandų įskaitoje.

Šį sezoną pirmą kartą varžybose dalyvaus „Haas“ komanda. Jos garbę gins prancūzas Romainas Grosjeanas ir meksikietis Estebanas Gutierrezas. Neliko „Lotus“ komandos. Ją įsigijo „Renault“, kuri ir startuos čempionate. Pavadinimą pakeitė „Manor Marussia“ – tapo „Manor Racing“. Šiai komandai dabar variklius tiekia ne „Ferrari“, o „Mercedes“. Tuo tarpu „Torro Roso“ naudos „Ferrari“ motorus, o „Red Bull“ pasitelks „Reanault“ variklius.

Palyginti su praėjusiu sezonu, kuriame buvo 19 etapų, šįkart dar vyks varžybos Vokietijoje ir Azerbaidžane. Australijos „Grand Prix“ pernai laimėjo L. Hamiltonas, antras finišavo jo komandos draugas vokietis Nico Rosbergas, o trečias – kitas Vokietijos pilotas Sebastianas Vettelis iš „Ferrari“.

Melburne daugiausia kartų – po keturis – nugalėjo australas Lexas Davisonas ir vokietis Michaelis Schumacheris. Tarp komandų čia daugiausia etapų – dvylika – laimėjo „McLaren“.

Šį savaitgalį Melburno „Albert Park“ trasoje pilotams teks įveikti 58 ratus po 5,303 kilometro – iš viso 307,57 km. Penktadienį, per antrąją treniruotę, lijo, buvo tik 17 laipsnių šilumos. Šeštadienį per kvalifikaciją gali vėl palyti, o sekmadienį oras bus puikus – 24 laipsniai šilumos, dangus nebeprakiurs. Pirmose dviejuose treniruotėse greičiausias buvo L. Hamiltonas.

Antrasis čempionato etapas vyks balandžio 3 d. Bahreine. Varžybos baigsis lapkričio 27 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje.