Vilniaus „Lietuvos rytui“ viešnagė Šiauliuose nebuvo iš lengvųjų, tačiau vicečempionai po pertraukos įrodė savo pranašumą. Tomo Pačėso auklėtiniai privertė pasiduoti „Šiaulių“ krepšininkus 80:81 (18:24, 23:17, 21:12, 17:24).

Startas. Kad bus nelengva, „Šiauliai“ vicečempionams parodė jau mačo pradžioje, kai po dviejų minučių pirmavo 9:2. Gedimino Petrausko auklėtiniai didžiąją kėlinio dalį kontroliavo situaciją ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 24:18. Vis dėlto iki pertraukos „Lietuvos rytas“ pavijo šeimininkus ir išlygino rezultatą 41:41.

Lūžis. „Lietuvos rytas“ taškus ant „i“ sudėliojo trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 21:12 ir atitrūko 63:52. Vienu metu vilniečiai buvo nutolę 62:47. Drausminga sostinės komandos gynyba per 6 minučių atkarpą „Šiauliams“ leido įmesti tik 4 taškus.

Pasispardymas. Gintaro Leonavičiaus tritaškis ketvirtojo kėlinio viduryje atgaivino intrigą (61:71), nors jau atrodė, kad „Lietuvos rytas“ užtikrintai išlaikys persvarą be didesnių nervų. Bet „Šiauliai“ varžovų į Vilnių taip ramiai neišleido.

„Šiauliai“ pakilo į lemiamą šturmą ir paskutinę minutę Rokas Giedraitis iš aikštės kampo tritaškiu karpė skirtumą 71:75. Likus žaisti 20 sek. Assemas Marei įstūmė dvitaškį su pražanga ir sukomplikavo „Lietuvos ryto“ situaciją 74:75.

Bet „Lietuvos rytas“ atsilaikė ir šventė pergalę. Rezultatą iki minimumo tritaškiu nuo lentos sumažino Dave’as Dudzinskis.

Komentaras. „Paleidome juos pirmajame kėlinyje. Tai buvo nedovanotina. Buvome ne tokie agresyvūs, išmetėme metimus, kurių nereikėjo, o „Šiauliai“ su beprotiškais metimais padarė tokį rezultatą. Rokas yra labai geras vaikinas, labai daug dirba. Gaila, kad jo nėra kartu su mumis. Linkiu jam kuo labiau patobulėti ir ateityje padėti mūsų komandai“, – po rungtynių sakė Antanas Kavaliauskas.

Mikrodvikova. Vos prieš porą savaičių „Šiauliai“ su „Lietuvos rytu“ apsikeitė puolėjais. „Lietuvos rytas“ šiauliečiams išnuomojo Roką Giedraitį, o į Vilnių persikėlė Artūras Jomantas.

R.Giedraitis per 31 minutę pelnė 19 taškų ir perėmė 4 kamuolius, o epizodiškai žaidęs A.Jomantas per trejetą minučių pasižymėjo dviem rezultatyviais perdavimais.

Statistika

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 14 (9 atk. kam.), A.Gudaitis ir A.Lapeta po 13, G.Orelikas 12 (8 atk. kam.), D.Gailius 9.

„Šiauliai“: R.Giedraitis ir A.Marei po 19, M.Scottas 13, D.Dudzinskis 11, G.Leonavičius 8.