Vilniaus „Žalgiris" sėkmingai pradėjo 2016 metų sezoną. Šalies čempionai rungtynėse dėl LFF „Sportland" Supertaurės po pratęsimo privertė pasiduoti vicečempionus „Trakus" rezultatu 4:1.

Supertaurės trofėjus „Žalgiriui" atiteko penktąjį kartą - daugiau nei bet kuriai kitai komandai per 21 metų varžybų istoriją.

Išlygino prieš pertrauką

Sezono premjera sutraukė rekordinį futbolo mėgėjų skaičių sostinės "Sportimos" arenoje - susirinko daugiau nei 3,1 tūkst. žiūrovų - t.y. praktiškai tiek, kiek talpina maniežo tribūnos.

Pirmasis įvartis krito kėlinio viduryje. Po perdavimo iš aikštės gilumos Nerijus Valskis atsidūrė vienas prieš vartininką ir atmetė kamuolį Davidui Aršakianui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Prieš pat pertrauką „Žalgiris" rezultatą išlygino. Po kampinio Mamadou Mbodji galva numetė kamuolį link tolimojo virpsto, kur buvęs Linas Pilibaitis galva iš arti nukreipė kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio" atakos buvo pavojingesnės - vilniečiai kelis kartus buvo arti tikslo. 63 min. kontratakoje tikslumo po smūgio iš eigos baudos aikštelė krašte pritrūko Sauliui Mikoliūnui.70 min. įspūdingą Justo Lasicko tolimą smūgį iš eigos atrėmė Marius Rapalis.

85 min. po Egidijaus Vaitkūno smūgio iš krašto kamuolys pataikė į virpsto ir skersinio sandūrą. Paskutinėmis antro kėlinio sekundėmis M. Rapalis atmušė ir Manto Kuklio baudos smūgį.

Per pratęsimą - trys įvarčiai

Pratęsimo pradžioje „Žalgiris" išsiveržė į priekį. M. Rapalis nesėkmingai sugavo kamuolį ir prie jo pirmas suskubęs Vytautas Lukša smūgiavo tiksliai.

112 min. šalies čempionai įtvirtino savo persvarą. Elivelto prasiveržė kraštu ir atmetė kamuolį Tautvydui Eliošiui, kuris smūgiu iš 10 metrų nepaliko vilčių „Trakų" vartininkui.

Paskutinę minutę Elivelto pabėgo nuo gynėjų ir M. Rapalis pargriovė puolėją baudos aikštelėje. „Trakų" vartininkui buvo parodyta raudona kortelė, o 11 metrų baudinį realizavo Mantas Kuklys.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Vytautas Lukša, kuriam atiteko varžybų rėmėjo "Sportland" čekis.

Trečiadienį, kovo 2-ąją, abi komandos dar kartą susitiks Lietuvos „SMSCredit.lt A lygos" čempionato atidarymo rungtynėse

Rungtynių oficiali statistika

Vilniaus „Sportimos" arena, 3118 žiūrovų

Teisėjas - Jurijus Paškovskis (Vilnius)

Vilniaus „Žalgiris" - FK „Trakai" 4:1

(po pratęsimo, pagr. l. ir 1 kėl. 1:1)

Įvarčiai: 45+3 min. Linas Pilibaitis, 99 min. Vytautas Lukša, 112 min. Tautvydas Eliošius, 120+1 min. Mantas Kuklys (iš 11 m.) („Žalgiris"); 22 min. David Aršakian („Trakai").

Įspėti: 45+1 min. Vytautas Lukša, 65 min. Mamadou Mbodji („Žalgiris"); 45+1 min. Aliaksandr Byčanok, 45+3 min. Arūnas Klimavičius, 57 min. Artsem Hurenka, 68 min. Eugen Zasavitchi, 90+3 min. Deividas Česnauskis, 116 min. Justinas Januševskij („Trakai")

Pašalintas: 119 min. Marius Rapalis („Trakai").

„Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Mamadou Mbodji, Linas Klimavičius, Donovan Slijngard; Saulius Mikoliūnas (65 min. Justas Lasickas), Marin Matoš (46 min. Elivelto), Mantas Kuklys, Linas Pilibaitis (70 min. Elton), Vytautas Lukša (116 min. Marius Žaliūkas), Bahrudin Atajič (107 min. Tautvydas Eliošius). Atsargoje: Saulius Klevinskas, Simonas Stankevičius.

"Trakai": Marius Rapalis; Vaidotas Šilėnas (111 min. Mattia Broli), Arūnas Klimavičius, Justinas Januševskij, Deividas Česnauskis; Artem Hurenka (104 min. Rokas Masenzovas), Eugen Zasavitchii (105 min. Mantas Leonavičius), Aliaksandr Byčanok (120 min. Ignas Plūkas), Martynas Dapkus, Nerijus Valskis (83 min. Donatas Šėgžda); David Aršakian.