REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Ką pagalvojate išgirdę „pirmasis pasaulyje išmanusis telefonas su 4 GB atmintimi“? Net ir nesigaudantys GB skaičiuje pasakytų, kad jis turėtų būti kiek brangesnis nei rinkoje jau esantys flagmanai. Vis dėlto „Asus“ įrodytų, kad klystate.

Ką pagalvojate išgirdę „pirmasis pasaulyje išmanusis telefonas su 4 GB atmintimi“? Net ir nesigaudantys GB skaičiuje pasakytų, kad jis turėtų būti kiek brangesnis nei rinkoje jau esantys flagmanai. Vis dėlto „Asus“ įrodytų, kad klystate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mano rankoje naujausiasis kompanijos produktas „ZenFone 2“. Savyje jis vis sėkmingiau sugeba integruoti „Intel“ procesorius (taip, tuos pačius kaip daugelio kompiuteriuose), mat šis modelis turi 64 bitų keturių branduolių jėgainę. Ji puikiu duetu veikia su 4 GB operatyviąja atmintimi. Sunku su kažkuo lyginti produktą, kuris galios kartelę užkėlė taip aukštai, kad kol kas nėra modelio su tokiais pačiais duomenimis.

REKLAMA

Realiame gyvenime „Asus ZenFone 2“ gali vienu metu susidoroti su kalnu užduočių. Veikiančių programų sąrašas gali būti begalinis, o vienu metu žongliruoti žaidimais ir socialiniais tinklais itin paprasta. Tiesa, matyt, tokios užduočių puokštės įrenginys įprastame vartojime nesulauks, tačiau gera žinoti, kad jis pasirengęs padaryti daugiau nei tikimasi. Kaip ten bebūtų, nauji vartotojai pastebės, kad išmanusis itin greitai įsijungia (prireikia apie 40 sek.), o prireikus kažką greitai nufotografuoti, kamera įsijungia taip žvitriai, kad atrodo, jog ji numanė apie būsimą kadrą.

REKLAMA
REKLAMA

Pedantiška vartotojo sąsaja

Kalbant apie intuityvumą, „ZenFone 2“ turi kiek patobulintą vartotojo sąsają „Zen UI“. Ši labai greitai sugrupavo turimas programėles į atskirus aplankus, kaip „transportas“, „finansai“, „pramogos“ ir kitas. Patogiausia, kad pačiam nereikia kurti naujų aplankų, mat sistema pati atpažįsta programėles. Žinoma, lieka galimybė imtis savos tvarkos ir čia „ZenFone 2“ pateikia daugeliui jau užmirštą funkciją, mat išmaniajame galima pasirinkti ekrano temą. Smulkmena, bet kartais tik tiek ir tereikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekraną taip pat galima pritaikyti vaizdo įrašų žiūrėjimui, skaitymui, o šviesos ir atspalvių pasirinkimus nusistatyti pagal savo poreikius. Tokie smulkmeniški pakeitimai atvaizduojami per 5,5 colio įstrižainės AMOLED ekraną. Pastarasis žavi spalvų ryškumu, tačiau nėra pernelyg aštrus akims.

Draugiškas rankai dizainas

Jei jau paminėjau ekraną, būtina atkreipti dėmesį, kad „Asus“ ėmėsi „plonų sienelių“ politikos. Taip jiems pavyko sutalpinti didelį ekraną į tokį korpusą, kurį turi tik 5 colių įstrižainės matricą turintys modeliai. Bent jau taip teigia gamintojas, tačiau su tuo reikėtų nesutikti, mat modelis yra tikrai didesnis.

REKLAMA

Tiesa, išlenkta nugarėle į delne priglunda taip patogiai, kad atrodo, jog „ZenFone 2“ čia gulėtų bet dvi savaites. Šlifuoto metalo apdailos nugarėlė gali priminti „HTC“ modelius, o joje sumontuoti klavišai panašūs į LG G3 naudojamus. Kaip ten bebūtų, jis rungsis mažiau nei 300 eurų kainuojančių išmaniųjų kategorijoje, o čia minėti varžovai nedalyvauja.

Tokiu atveju solidi ir tvirta išvaizda tampa rimtu koziriu. Taip pat „Asus“ pasiūlys spalvotus keičiamus dangtelius, todėl „ZenFone 2“ be rūpesčių gali persmimainyti iš prestižinio kietuolio į ryškių spalvų vakarėlių sielą.

REKLAMA

Fotoatelje rankoje

O vakarėlių sielą „ZenFone 2“ tikrai pretenduoja tapti dėl savo 13 megapikselių kameros. Dažnai gamintojai rinkai pristatydami nuosaikiai įkainotą išmanųjį, kompromisų ieško būtent megapikselių lentelėse. Akivaizdu, kad „Asus“ ne tik nepasirinko šio kelio, bet pasiūlė gausybę papildomų funkcijų. Jei jau būsime tislūs, galite rinktis ir 17 skirtingų nustatymų. Didžiausią įspūdį paliko rankinis fotografavimo būdas, kuris leidžia rinktis visus DSLR fotoaparatams prieinamus pasirinkimus kaip baltos spalvos balansas, išlaikymas, diafragma… Tiesa, ši apžvalga veikiau skirta išmaniajam telefonui, o ne fotografams. Tenka pripažinti, kad 13 megapikselių kamera rinkoje yra senasis standartas, tačiau „Asus“ iš kitų gamintojų išsiskiria specialia „PixelMaster 2.0“ funkcija, kuri leidžia fotografuoti itin blankiame apšvietime ir užtikrina, kad nebus „pamestos“ spalvos, o vaizdai neišsilies.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip, tamsa nėra „ZenFone 2“ kameros priešas, tačiau norintys daugiau gali papildomai užsisakyti net dviejų tipų blykstes. Pirmoji - „LolliFlash“ kiek mažesnė ir tvirtinasi į ausinių kištuko lizdą. Ji turi dvi LED švieseles ir padeda pagrindinei išmaniojo blykstei todėl nuotraukos pavyksta ryškios ir neperkraunamos šviesa. Geriausiai ją įvertins asmenukių mėgėjai, mat tamsoje visų išmaniųjų priekinės kameros sunkiai susidoroja su jiems skirtomis užduotimis. Šiuo atveju „LolliFlash“ galima atsukti į kitą pusę, o savininkas taps asmenukių fotografavimo žanro korifėjum. Visgi tai – dar ne visas. Ant apvalios blykstės galima uždėti guminį baltą, geltoną, raudoną ir mėlyną filtrus. Taip kiekvienas naujas kadras tampa vis nauja interpretacija, o keliant nuotraukas į „Instagram“ net nebereikės tobulinti nuotraukų.

REKLAMA

Antroji „Zenflash“ blykstė skirta žymiai rimtesniems kadrams, mat joje vietoje LED apšvietimo naudojama DSLR fotoaparatuose įprasta ksenono lemputė. Ši sukuria 100 kartų ryškesnį apšvietimą nei įprastos išmaniuosiuose naudojamos blykstės. Kadrai tampa daug aštresni, o tamsi aplinka neįbaugina, kad bus praleistos svarbiausios vakarėlio akimirkos. Ji tvirtinama specialiu lipduku prie išmaniojo nugarėlės, tačiau pakreipus ją kitu kampu nei fotoapratas. Taip galima rasti labai įdomių apšvietimo sprendimų, o galutiniame rezultate nuotrauka neatrodys kaip daryta su išmaniuoju telefonu.

REKLAMA

Dar daugiau energijos

Išmaniojo įkroviklis ant naktinio stalelio šiandien yra lygiai toks pat įprastas kaip pusryčiai ryte. Jokių stebuklų nepateikia ir „Asus ZenFone 2“. Turėdamas tiek galios ir galėdamas atlikti tiek užduočių vakare jis vis, savaime suprantama, prašysis laido. Visgi net ir esant neatidėliotinai situacijai modelis turi greito įkrovimo funkciją ir 60 proc. įkrovą pasiekia per mažiau nei 40 minučių.

Tiesa, su išmaniuoju kartu galima įsigyti jam dedikuotą, bet tinkantį visiems įrenginiams nešiojamą įkroviklį „ZenPower“. Ji leis įrenginį įkrauti mažiausiai du kartus, o tai labai pravartu keliaujant ar tiesiog apsidraudžiant turėti su savimi. „ZenPower“ yra net 10050 mAh talpos, tačiau išmatavimais prilygsta mokėjimo kortelei. Metalinis korpusas sukuria solidų ir darnų tandemą kartu su „ZenFone 2“, tačiau galima rinktis ir iš kitų spalvų kaip auksinė, balta, žydra ir rožinė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi turėdamas įspūdingus techninius parametrus „ZenFone 2“ su kaupu įrodo, kad nuosaikiai įkainoti išmanieji telefonai nebūtinai turi būti panašūs į „meškafonus“, pagaminti iš pigių medžiagų ar ieškoti vartotojui nenaudingų kompromisų kameros sugebėjimuose. Tačiau papildomos spalvos ir aksesuarai net ir šia kartelę gali kilstelti dar aukščiau bei vartotojui suteikti daugiau nei jis tikėjosi. Šioje kainų grupėje jis net nebus optimalus pasirinkimis – greičiausiai jis bus geriausias pasirinkimas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų