20
Artūras Gudaitis (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)

Uraganinį puolimą susitikimo pradžioje demonstravusi „Lietuvos ryto“ ekipa žengė „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“finalą. Tomo Pačėso auklėtiniai 97:79 (38:21, 22:20, 26:15, 11:23) sutriuškino „Neptūno“ komandą ir žengė į finalą, kuriame jų laukia „Žalgirio“ krepšininkai.

20

Runkauskas. Vilniečių snaiperis Marius Runkauskas rungtynes pradėjo tiesiog nuostabiai. Per pirmąsias dvi minutes gynėjas pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 2/2 trit.). 10. Dviženklį pranašumą „Lietuvos rytas“ susikrovė jau pirmajame kėlinyje. Po Gedimino Oreliko taiklių baudos metimų vilniečiai pirmavo 21:11.

Uraganinis puolimas. „Lietuvos rytas“ pirmajame ketvirtyje rungtyniavo tiesiog neįtikėtinu greičiu ir taiklumu. Aikštės šeimininkai per pirmąsias dešimt minučių pelnė net 38 taškus (9/12 dvit., 5/7 trit.) ir pirmavo net – 38:21.

20. Nors antrajame kėlinyje vilniečių puolimas kiek stabilizavosi, tačiau skirtumas švieslentėje ir toliau didėjo. Po jau trečio Runkausko tritaškio „Lietuvos ryto“ pranašumas išaugo iki 20-ies taškų – 46:26.

Agresija. Po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ į aikštelę išėjo lyg išalkęs žvėris. Klaipėdiečiai per trumpą laiką perėmė tris kamuolius, laimėjo atkarpą 7:0 ir sumažino atsilikimą (60:48).

Atlaikė. „Lietuvos rytui“ pavyko atlaikyti „Neptūno“ spaudimą – įpusėjus trečiajam kėliniui aikštės šeimininkai vėl pirmavo triuškinama persvara (71:51).

30. Vilniečiai apsukų nemažino ir toliau. Vieną po kitos rezultatyvias atakas kūrę „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieš lemiamą ketvirtį turėjo net 30-ies taškų pranašumą – 86:56.

Kova iki galo. Nors rungtynių baigtis jau buvo aiški, tačiau „Neptūnas“ nesileido visiškai sutriuškinamas ir laimėjęs ketvirtąjį kėlinį 23:11, mačą baigė turėdamas 18-os taškų deficitą – 97:79.

Lietuvos rytas“: Marius Runkauskas 15 tšk., Artūras Gudaitis 14 tšk., Gediminas Orelikas 12 tšk., Kendrickas Brownas 11 tšk., Adamas Lapeta ir Denisas Lukašovas po 10 tšk., Adas Juškevičius ir Antanas Kavaliauskas (9 atk. kam.) po 8 tšk.

„Neptūnas“: Travisas Baderis 17 tšk., Danielis Ewingas 15 tšk., Martynas Mažeika 12 tšk., Vytautas Šarakauskas 8 tšk.