15
“Neptūno“ - “Šiaulių“ dvikova (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)

Lengvai „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro ketvirtfinalio barjerą peržengė „Neptūno“ krepšininkai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 96:58 (26:14, 26:23, 25:11, 19:10) įveikė „Šiaulių“ ekipą.

15

Startas. Pirmuosius aštuonis klaipėdiečių taškus (8:2) pelnė vienas žaidėjas – Martynas Mažeika. Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė 12 taškų (16:4). Po pirmojo kėlinio šiauliečiai turėjo tų pačių 12 taškų deficitą (26:14).

Priartėjo. Prabėgus beveik pusei antrojo kėlinio „Šiaulių“ ekipos krepšininkams pavyko šiek tiek priartėti (33:26), tačiau netrukus „Neptūnas“ susigrąžino dviženklį pranašumą (36:26). Į ilgąją pertrauką „Neptūnas“ patraukė turėdamas gana solidžią 15 taškų persvarą (52:37).

Tolimi metimai. Per pirmąją rungtynių „Neptūno“ krepšininkai pataikė net 9 tritaškius iš 17 bandymų (53%), o priešininkai viso labo atsakė vos trim taikliais tolimais metimais.

Rezultatyvūs perdavimai. Pagirtinai kamuoliu besidalinę klaipėdiečiai per pirmąsias 20 minučių atliko 12 rezultatyvių perdavimų – į tai „Šiauliai“ atsakė vos trim rezultatyviais perdavimais.

Pabėgo. Trečiąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo atkarpa 13:3, po kurios prieš šiauliečius pirmavo jau triuškinama persvara (65:40).

Kontrastas. Martynas Mažeika per pirmuosius tris kėlinius atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Palyginimui, visa „Šiaulių“ ekipa per tą patį laiką buvo atlikusi vos 5.

30. Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Jerai’aus Granto dvitaškio „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 30 taškų (79:48).

Komandinis žaidimas. „Neptūno“ gretose net 5 žaidėjai pelnė virš 10 taškų. Trentas Plaistedas surinko 14, Martynas Mažeika, Travisas Baderis, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius pelnė po 12 taškų.

Neptūnas“: Trentas Plaistedas 14 tšk., Martynas Mažeika (8 rez. perd.), Travisas Baderis, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius po 12 tšk., Danielis Ewingas ir Laurynas Beliauskas po 8 tšk.

Šiauliai“: Davidas Dudzinski 11 tšk., Arūnas Sajevičius ir Assemas Marei po 8 tšk.