REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Vištiena (nuotr. Fotolia.com)

Būkite atsargūs: prekybos vietose – tonos pasibaigusio galiojimo paukštienos

Produkcija buvo perdirbama antisanitarinėmis sąlygomis

Pareigūnai išaiškino didžiulį paukštienos gamybos tinklą, per kurį į prekybos vietas pateko ne tik legaliai neapskaityta, bet ir nesaugi mėsa.

5

Pareigūnai išaiškino didžiulį paukštienos gamybos tinklą, per kurį į prekybos vietas pateko ne tik legaliai neapskaityta, bet ir nesaugi mėsa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai ir prokurorai teigia, kad tai - didžiausias bendras su šešėliniu verslu susijęs šių institucijų tyrimas pastarąjį dešimtmetį.

REKLAMA

Pirmadienį ir antradienį buvo atlikta apie 240 su šiuo tyrimu susijusių kratų. Vien per jas rasta 11 tonų neapskaitytos produkcijos. Manoma, kad mėsa buvo į Lietuvą įvežama nelegaliai iš Lenkijos ir po to čia perdirbama.

„Buvo nustatyti atvejai, kai Lietuvoje ši produkcija buvo perdirbama antisanitarinėmis sąlygomis. Dalis produkcijos, kuri, kaip mes įtariame, galėjo patekti į rinką, buvo pasibaigusio galiojimo termino“, - spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė prokuroras Simonas Slapšinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis akcentavo, kad „iš tiesų tai yra didžiausia policijos šiuo metu vykdyta operacija“ pagal joje dalyvavusių pareigūnų ir atliktų procesinių veiksmų skaičių.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras S.Slapšinskas taip pat sakė, kad tyrimas tęsis, o viena iš tyrimo krypčių yra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veiksmai - ši tarnyba neseniai tikrino tyrime figūruojančias įmones, kuriose teisėsauga dabar rado nelegalios produkcijos.

„Keliuose ūkio subjektuose, kuriuose buvo atliktos kratos, buvo nustatyta, kad visai neseniai buvo atlikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimai, kurių metų jokių pažeidimų nustatyta nebuvo“, - aiškino prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtarimai šiame tyrime pareikšti 36 asmenims, 10 jų sulaikyta. Tarp įtariamųjų kol kas nėra Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis spaudos konferencijoje pažymėjo, jog kratos susijusios su 17 ūkio subjektų, jas vykdė daugiau negu 350 kriminalinės policijos bei Mokesčių inspekcijos pareigūnų, kratų metu paimtas didelis kiekis apgaulingos apskaitos dokumentų. Kratos daugiausia vykdytos Vilniaus, Klaipėdos ir Alytaus apskrityse.

Pasak pareigūnų, kratų metu rasti ir galimai iš nusikalstamos veikos gauti pinigai: beveik 100 tūkst. eurų ir apie 20 tūkst. JAV dolerių, taip pat nelegalus ginklas.

REKLAMA

„Tyrimo metu nustatyta, kad minėtos įmonės realizavo neapskaitytos produkcijos ne mažiau kaip už 6,5 mln. eurų, nuo ko nesumokėjo per 2 mln. eurų mokesčių. Šie mokesčiai ikiteisminio tyrimo metu bus išieškomi“, - spaudos konferencijoje savo ruožtu sakė Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorius Marius Žemgulis.

Anot pareigūnų, galėjo būti realizuota apie 2000 tonų neapskaitytos mėsos produkcijos.

Pareigūnai neatskleidžia įkliuvusių mėsos perdirbimo įmonių pavadinimų. Tačiau teigia, kad vienas gamybos cechas veikė Vilniuje, Architektų gatvėje, šiame ceche buvo ir prekiaujama nelegalia bei antisanitarinėmis sąlygomis pagaminta produkcija. Be to, vienas nesąžiningas ūkio subjektas, vykdantis komercinę veiklą Kretingos rajone, prisidengdamas Lietuvoje registruoto ekologiško šeimos ūkio vardu, pardavinėdamas ekologišką paukštieną, taip pat realizuodavo iš Lenkijos importuotą mėsos produkciją Kretingoje, Klaipėdoje, Telšiuose, Plungėje, Mažeikiuose, Gargžduose, Palangoje.

REKLAMA

Lietuvos teisėsaugos teigimu, plečiant tyrimą gali būti kreipiamasi pagalbos į Lenkijos pareigūnus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius BNS aiškino netikintis, kad jo tarnybos darbuotojai galėjo dangstyti negeroves.

„Aš netikiu, kad nors vienas inspektorius laimino mėsą, kuri yra nelegali. Tikrai neantspaudavo ir nelaimino. O jeigu prie mūsų dokumentų prijungiama nelegali mėsa, čia jau ne vien mūsų problema, čia yra mokesčių, policijos ir kitų institucijų problema (...). Įsivaizduokite, kad iš skerdyklos išleidžiama mūsų lietuviška mėsa, o ką jie pakeliui prisijungia - mes gi nelydime su policija tos produkcijos“, - aiškino J.Milius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kontrabanda yra nusikaltimas, kova su ja yra sisteminis dalykas. Čia turi būtų bendras tarnybų darbas, ką mes ir darėme iki šiol, bet kai kas nori pasigirti ir greičiau įšoka į eterį. Bendrai čia turi būti sisteminis darbas, nes jūs įsivaizduokit, kaip atrodytų, jei veterinaras įsilaužtų į sandėlius“, - dėstė jis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų