Lietuvos graplingo federacija Zarasuose surengė turnyrą, kuriuo vainikavo įspūdingą 2015 metų sezoną. Turnyre dėl geriausiųjų vardo varžėsi Aukštaitijos ir Suvalkijos sportininkai, o absoliučiu nugalėtoju tapo Šakių „Audros“ auklėtinis Linas Sniečkus.

„Šis turnyras mums buvo netradicinis, nes ant skirtingų tatamių kovojo skirtingų sporto šakų sportininkai. Vienoje pusėje aiškinosi graplingo meistrai, kitoje pusėje – šotokan karatė. Tai renginiui suteikė savotiškos dinamikos, tad tikrai buvo įdomu“, - apie paskutinį šių metų turnyrą kalbėjo Lietuvos graplingo federacijos prezidentas Kęstutis Smirnovas. Jo auklėtinis L.Sniečkus finale po atkaklios kovos nugalėjo Artiomą Tolkačiovą bei iškovojo pagrindinį turnyro trofėjų. Beje, L.Sniečkus A.Tolkačiovą nugalėjo ir savo (+76 kg) svorio kategorijos finale.

„Dukart kautis tu tuo pačiu varžovu per labai trumpą laiką yra itin sunku. Varžovas geriau žino tavo judesius, manevrus, o pats nežinai, ar bandyti priešininką įveikti tuo pačiu metodu, ar kitu“, - sakė L.Sniečkus, pridūręs, jog pergalę lėmė labai geras pasiruošimas varžyboms.

„Tikrai nebuvo lengva. Nei kovojant, nei ruošiantis kovoms. Labai įtemptai dirbau treniruotėse, labai stengiausi, o turnyre tos pastangos buvo apvainikuotos pergale. Tikrai labai džiaugiuosi šiuo rezultatu“, - pasakojo kalėdinę dovaną sau įteikęs L.Sniečkus.

Pastarojo treneris ir federacijos prezidentas K.Smirnovas po turnyro mintimis perbėgo per visus 2015 metus, kurį pavadino ypatingu.

„Aš visada kartoju, kad iššūkių nebijau. Šiuo atveju drąsiai galiu pasakyti, jog 2015 – ieji buvo iššūkių metai. Tapome įdomūs ne tik vietiniam frontui, tačiau Europai. Tą puikiai įrodo mūsų šalyje surengtas Europos graplingo čempionatas. Taip pat didelio įvertinimo mūsų federacija sulaukė, kai buvau paskirtas Europos graplingo federacijos prezidentu. Tačiau tai jau praeitis. Kad ir kokia maloni, kad ir kiek daug davusi, tačiau praeitis. Dabar žiūrime į priekį ir kitąmet esame numatę be proto daug darbų. Pagrindinis kitų metų tikslas – dar labiau įsitvirtinti Europoje. Neabejoju, kad esame tam pajėgūs“, - pasakojo K.Smirnovas.

Naująjį sezoną graplingo federacija pradės atviruoju Vilniaus čempionatu sausio 23 dieną. Jame turėtų varžytis beveik visi patys geriausi Lietuvos graplingo imtynininkai.