Penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje, Eurolygos turnyre susitiko Kauno „Žalgiris“ (2/1) su „Barcelona“ (2/1) klubu. 11 metų laimėti tarpusavyje negalėjęs „Žalgiris“ nesugebėjo įveikti varžovų ir vėl. Katalonai šventė pergalę rezultatu 85:78 (22:23, 23:16, 22:18, 18:21).

Kauno „Žalgiris" 78:85 „Barcelona"

Kauno „Žalgiris“: Renaldas Seibutis 18 tšk., Ian Vougioukas 16, Paulius Jankūnas 15, Mantas Kalnietis 7, Robertas Javtokas ir Edgaras Ulanovas po 6, Siim-Sander Vene 4 ,Lukas Lekavičius su Olivier Hanlan po 2.

„Barcelona“: Ante Tomič 18tšk., Carlos Arroyo 12, Pau Ribas 11, Justin Doellman su Juanu Carlosu Navarro po 10.

Startiniai penketukai

Kauno „Žalgiris“: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas, Ian Vougiuokas, Edgaras Ulanovas.

„Barcelona“: Juan Carlos Navarro, Samardo Samuels, Carlos Arroyo, Ante Tomič, Stratos Perperoglou.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Ketvirtajame ne vieną kartą atrodė, kad „Žalgiris“ atsigaus ir atkurs intrigą rungtynėse, tačiau visus kartus katalonai sėkmingai nutildė visą Kauno areną. Pau Ribas likus dviem minutėms užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau Renaldas Seibutis pataikė tik viena baudos metimą, o atakos metu Paulius Jankūnas užsidirbo pražangą puolime. Svečiai iš Ispanijos šventė pergalę rezultatu 85:78.

Trečiasis kėlinys:

Aikštelėje nuo pirmosios kėlinio minutės pasirodė Martynas Pocius, tačiau žalgiriečiams tai nepadėjo. Nuo pat pradžių „Barcos“ krepšininkai žaidė tiksliau ir kėlinio metu prieš lemiamą ketvirtį sugebėjo įgyti solidžia dešimties taškų persvarą. Juanas Carlosas Navarro per trečiąjį kėlinį pelnė 10 taškų ir buvo tikras galvos skausmas „Žalgirio“ žadėjams. 67:57 priekyje „Barcelona“.

Antrasis kėlinys:

Sužaidus kiek daugiau negu minutę antrajame kėlinyje vienas iš pagrindinių „Žalgirio“ puolėjas Martynas Pocius galimai patyrė traumą ir neaišku ar rungtynėse dar galės padėti. „Barcelonos“ krepšininikai sužaidus mažiau nei 3 minutės lengvai spurtavo, bei išsiveržė į priekį ir neleido kauniečiams persverti rezultato į savo pusę iki antrojo kėlinio pabaigos. Po dviejų kėlinių priekyje svečiai iš Ispanijos 45:39.

Pirmasis kėlinys:

Abi komandos nuo pirmųjų minučių galvojo apie puolimą ir sužaidus vos 4 minutes kauniečiai buvo pelnė 13 taškų, bei pirmavo penkių taškų persvarą. Žalgiriečiai persvarą sėkmingai išlaikė visą kėlinį nuo antrosios rungtynių minutes, tačiau žaidimas vyko taškas į tašką, tad prieš antrąjį kėlinį „Žalgirio“ minimali persvara, rezultatu 23:22 nereiškė nieko.

Situacija prieš rungtynes:

Lietuvos rinktinės branduolį turintis Kauno „Žalgiris“ namuose sieks pirmosios pergalės prieš „Barcelonos“ krepšininkus per paskutinius 11 metų. Iki šiol klubai Eurolygos turnyre buvo susitikę aštuoniolika kartų ir septyniolika iš jų laimėjo „Barca“.

„Barcelona“ pralaimėjo tik pirmąsias rungtynes Eurolygoje, kurias žaidė taip pat išvykoje. „Žalgirio“ strategas Gintaras Krapikas namuose taip pat tikisi pergalės namuose pilnoje „Žalgirio“ arenoje: „Atrodo, kad katalonai atranda savo žaidimo ritmą, vis dėlto žaisime namuose žaisime namuose. Visi bilietai parduoti, tad su fanų pagalba stengsimės laimėti“.