21
Bayern - Arsenal (nuotr. SCANPIX)

Ekspertai prieš UEFA Čempionų lygos atsakomąją dvikovą Miunchene kalbėjo, kad Londono „Arsenal“ bavarų žemėje laukia pragaras. Neapsiriko. Įpusėjus rungtynėms „Bayern“ jau pirmavo 3:0, o viskas baigėsi Arsene‘o Wengero auklėtinių sutriuškinimu 5:1. Pirmose tarpusavio rungtynėse prieš dvi savaites Londone „Arsenal“ šventė pergalę 2:0.

21

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą perėmę „Bayern“ futbolininkai pirmą kartą varžovų vartininką Petrą nuginklavo 10-ą minutę. Galva kamuolį į vartus pasiuntė Robertas Lewandowskis. Jau kitą minutę kamuolį iš savo vartų turėjo traukti Manuelis Neueris, tačiau teisėjai įvarčio neįskaitė – „Arsenal“ puolėjas Mesutas Ozilas prie vartų „pasidarbavo“ ranka.

Antrąjį įvartį Thomas Mulleris 29-ą min. pelnė stovėdamas prie pat vartų – tiesiog atšokęs kamuolys pasipainiojo po kojomis. Davidas Alaba padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki trijų įvarčių 44-ą minutę. Vadinamuoju „įvarčiu varžovams į drabužinę“ prieš pertrauką jis pasižymėjo pasiųsdamas kamuolį į viršutinį dešinį vartų kampą.

Tuo „Arsenal“ bėdos nesibaigė. Svečių mėginimai suregzti sėkmingas atakas po pertraukos žlugo ir kamuolio kontrolę vėl užtikrintai perėmė Pepo Guardiolos auklėtiniai. Tik išėjęs į aikštę Arjenas Robbenas po kelių sekundžių kaire koja pelno įvartį 55-ą minutę. Arena ošė sveikindama pirmą kartą šį sezoną Čempionų lygoje pasirodžiusį olandą.

Tiesa, atsipalaidavę „Bayern“ futbolininkai padarė žioplą klaidą gynyboje ir leido baudos aikštelėje gauti kamuolį Olivier Giroud. Šis įspūdingai krisdamas nuo žemės pasiuntė kamuolį į vokiečių čempionų vartus ir sušvelnino rezultatą 4:1. Tašką šiose rungtynėse padėjo Th. Mulleris - 89-ą minutę puolėjas pelnė savo antrą įvartį, o „Bayern“ futbolininkai triumfavo 5:1.

Tuo tarpu E grupės dvikovoje tarp „Romos“ ir „Bayer“ klubų žiūrovai ir vėl galėjo išvysti įvarčių fiestą. Praėjusios rungtynės, kurios vyko Lėverkuzene baigėsi 4:4. Šįkart Romoje šeimininkai po sudėtingos kovos, rezultatu 3:2 šventė pergalę.

Jau 2-ąją minutę Mohamedas Salahas išvedė šeimininkus į priekį po greitos atakos, o 29-ąją Edenas Džeko po dar vienos kontroatakos rezultatą padvigubino. Visgi po pertraukos „Bayerio“ futbolininkai grįžo „užsidegė“ ir jau 1-ąją antrojo kėlinio minutę Admiras Mehmedi skirtumą sumažino iki 1:2. Dar po penkių minučių Chicharito nuginklavo Romos vartų sargą ir rezultatą išlygino.

79-ąją minutę „Bayer“ gynėjas Omeras Toprakas taranavo Mohamedą Salahą nustumdamas jį į vartus, bei užsidirbo raudoną kortelę. Miralemas Pjaničius sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį, išplėšdamas pergalę „Romos“ futbolininkams.