Ketvirtadienį įvyko Eurolygos C grupės rungtynės Izmire tarp Kauno „Žalgirio“ (1/1) ir Turkijos čempionų „Pinar Karsiyaka“ (1/1) krepšininkų. Pergalę po dramatiškos kovos Lietuvos čempionai išplėšė rezultatu 68:66 (23:15, 15:18, 20:19, 10:14)

Beveik visas rungtynes pirmavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai paskutiniame kėlinuke prisidirbo ir per 6 minutes surinkę tris taškus kauniečiai likus trim minutėms buvo priversti vytis varžovus. Visgi Lietuvos čempionai nepalūžo ir lemiamu momentu sugebėjo atsitiesti, bei vėl išsiveržti į priekį.

Likus žaisti dviem sekundėms žalgiriečiai pirmavo 68:66, tačiau kamuolys buvo „Pinar Karsiyaka“ krepšininkų rankose. Lemiamą metimą atliko Justinas Carteris. Kauno „Žalgirio“ laimei metimas buvo netikslus ir kauniečiai iškovojo antrą pergalę Eurolygoje.

Kauno „Žalgiris“: Paulius Jankūnas 16 tšk. (10 atkovotų kamuolių), Brock Motum 13, Ian Vougioukas 11, Olivier Hanlan 10, Mantas Kalnietis su Renaldu Seibučiu po 7, Edgaras Ulanovas 4.

„Pinar Karsiyaka“: Kenny Gabriel 17, Justin Carter 12 (11 atkovotų kamuolių), Joe Ragland 8 (8 rez. perdavimai).

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys

Antrąją kėlinio minutę Brockas Motumas užsidirbo nesportinę pražangą, po kurios kauniečių persvara ištirpo iki 2 taškų (56:58). Ties ketvirta minute aikštelėje prasidėjo „grybų karas“, kai abi komandos darė vieną klaidą po kitos, o Ianas Vougioukas likus žaisti keturioms minutėms surinko penkias pražangas. Komandos žengė koją prie kojos iki paskutinių sekundžių, o „Žalgiriui“ pirmaujant dviem taškais paskutinė sekundė tritaškį bandė pataikyti Justinas Carteris, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė ir kauniečiai šventė pergalę prieš Turkijos čempionus.

Trečiasis kėlinys

Stipriai sirgalių palaikomi „Karsiyaka“ krepšininkai sužaidus septynias minutes ištirpdė beveik visą žalgiriečių persvarą (47:48) ir gražino intrigą rungtynėse. Minutės pertraukėlės kauniečiams nepadėjo ir šeimininkai rezultatą sugebėjo išlyginti (52:52). Visgi į aikštę grįžęs Mantas Kalnietis atgaivino kauniečius, bei prisidėjo prie spurto 6:0.

Antrasis kėlinys

Sužaidus tris minutes žalgiriečiai sugebėjo įgyti dviženklę persvarą (28:17). Visgi karštai savų aistruolių palaikomi turkai prisivijo žalgiriečius, palikdami vos penkių taškų persvarą (29:34) likus žaisti dviem minutėms antrajame kėlinyje. Toks skirtumas išliko iki kėlinio pabaigos ir sužaidus pusė rungtynių laiko kauniečiai priekyje 38:33.

Pirmasis kėlinys

Pirmoje pirmojo kėlinio pusėje žaidimas vyko taškas į tašką, tačiau „Žalgiris“ sugebėjo laimėti atkarpą 3:10 ir išmušė varžovus ši vėžių. Sėkmingas kauniečių žadimas gynyboje ir puikus pataikymas į krepšį leido žalgiriečiams susikrauti 8 taškų persvarą 23:15.

***

Situacija prieš rungtynes

Tai bus pirmasis susitikimas akis į akį tarp klubų. Tiesa, nemažai žaidėjų vienas kitą jau pažįsta. Kauno „Žalgirio“ gynėjas Renaldas Seibutis su „Pinar Karsyiaka“ puolėju Juan Palacios 2013-14 metais gynė „Lietuvos Ryto“ klubo garbę, o žalgiriečiai Martynas Pocius ir Ianas Vougioukas praėjusį sezoną žaidė su Justinu Carteriu ir Kerem Gonlumu „Galatasaray“ ekipoje.

O Lietuvos rinktinės puolėjui Martynui Pociui šios varžybos bus jubiliejinės. Krepšininkas iš Vilniaus žais šimtąsias rungtynes Eurolygos turnyre. Puolėjas vidutiniškai renka po 8 taškus per rungtynes.

Turkijos ekipos strategas Ufuk Sarica „Žalgirį“ įvardijo, kaip vieną stipriausių Europos klubų: „Žaisime prieš vieną stipriausių klubų Europoje, tačiau namų rungtynės mums labai svarbios ir turime laimėti jas visas, jei norime žengti į top 16 etapą“.

„Pinar Karsiyaka turi labai stiprius individualiai žaidžiančius krepšininkus, o jų triukšmingi fanai visada sukelia problemų svečių komandoms“, - kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas. „Turėsime ištverti šį pragarą“.