22
Slovėnija - Lietuva (nuotr. SCANPIX)

Penktadienį buvo sužaistos devynios rungtynės atrankoje į Europos čempionatą. Į mūšį stojo C, E ir G grupių komandos, o E grupėje žaidžia ir Lietuvos rinktinė.

22

Slovėnijos sostinėje – Liublianoje, susitinka Slovėnijos ir Lietuvos futbolo rinktinės. Piramąją dvikovą Lietuvoje laimėjo slovėnai rezultatu 2:0, tad lietuviai siekė revanšo išvykoje. Pirmojo kėlinio pabaigoje įvartį pelnė Slovėnijos futbolininkai ir pirmavo užtikrintai iki 80-os minutės. Tačiau slovėnų gynėjas Branko Iličius baudos aikštelėje sužaidė ranka, o Arvydas Novikovas rezultatą išlygino ir išplėšė Lietuvos rinktinei tašką.

Startinės sudėtis

Slovėnija: Handanovic; Struna, Jokic, Ilic, Cesar; Birsa, Kurtic, Ilcic, Krhin, Lazarevic; Beric.

Lietuva: Zubas; Klimavičius, Greidgeimas, Slavickas, Žaliūkas; Žulpa, Novikovas, Slivka, Chernykh; Spalvis, Panka.

Slovėnija 1:1 Lietuva

Rungtynių eiga:

Slovėnai stengėsi atakuoti lietuvius likusį laiką, tačiau pasižymėti nepavyko ir rungtynės baigėsi lygiosiomis.

84-ąją minutę puikią progą turėjo Lietuvos futbolininkai. Tačiau Slovėnijos vartininkas sužaidė užtikrintai ir išsaugojo rezultatą lygu.

Branko Iličius savo baudos aikštelėje sužaidė su ranka ir Arvydas Novikovas taip pat realizavo 11 metrų badinį. Rezultatas lygus 1:1.

Po pertraukėles žaidimas išsilygino, tačiau lietuviai nieko nesukuria pavojingesnio. 77-ąją minutę rezultatas lygus 1:1.

Po penkių minučių pertraukos žaidimas tęsiamas, o aikštelėje pasirodė Deividas Česnauskis.

63-ąją minutę vienoje pusėje dingo šviesos ir rungtynės kuriam laikui sustabdytos. Pertraukėle reikalingesnė Lietuvos futbolininkams, mat antrajame kėlinyje slovėnai atrodo visa galva geriau už lietuvius.

55-oji minutė. Slovėnai antrojo kėlinio pradžioje jau spėjo susikurti kelias pavojingas progas, tačiau pasinaudoti jomis šeiminkams nepavyko.

45-ąją minutę Lietuvos baudos aikštelėje Marius Žaliūkas sužaidė su ranka ir į Lietuvos vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Valteris Birsa šaltakraujiškai realizavo baudinį ir išvedė slovėnus į priekį. Po pirmojo kėlinio rezultatas 1:0.

39-ąją minutę Lazarevicius turėjo puikią progą išvesti Slovėnus į priekį, tačiau nepataikė į kamuolį ir leido Lietuvos sirgaliams atsikvėpti kiek lengviau.

36-ąją minutę žaidimas ir vėl atrodo apylygis, tačiau abi komandos pavojingesnės progas susikuria tik po standartinių situacijų.

29 minutė krito pirmasis įvartis į Lietuvos vartus, tačiau buvo užfiksuota nuošalė ir rezultatas išlieka 0:0.

20 minutė. Iniciatyva priklauso šeimininkams, Slovėnjos futbolininkams, tačiau rezultatas lieka 0:0.

Pirmas dešimt minučių žaidimas apylygis, tačiau Slovėnijos futbolininkams pavyksta sukurti kiek pavojingesnės atakas.

C grupė

Makedonija 0 – 2 Ukraina

59' Y. Seleznyov [0-1]

87' A. Kravets [0-2]

Slovakija 0 – 1 Baltarusija

34' S. Drahun [0-1]

65' A. Martynovich(Baltarusija) - antra geltona kortelė

Ispanija 4 – 0 Liuksemburgas

42' S. Cazorla [1-0]

67' A. Paco [2-0]

80' A. Paco [3-0]

85' S. Cazorla [4-0]

E grupė

Anglija 2 – 0 Estija

45' T. Walcott [1-0]

85' R. Sterling [2-0]

Slovėnija 1 – 1 Lietuva

45+1' V. Birsa [1-0]

86' A. Novikovas [1-1]

Šveicarija 7 – 0 San Marinas

17' M. Lang [1-0]

55' G. Inler [2-0]

65' A. Mehmedi [3-0]

72' J. Djourou [4-0]

75' P. Kasami [5-0]

81' B. Embolo [6-0]

89' E. Derdiyok [7-0]

G grupė

Lichtenšteinas 0 – 2 Švedija

18' M. Berg [0-1]

55' Z. Ibrahimovič [0-2]

Moldova 1 – 2 Rusija

59' S. Ignashevich [0-1]

78' A. Dzyuba [0-2]

85' E. Cebotaru [1-2]

Juodkalnija 2 – 3 Austrija

32' M. Vucinic [1-0]

55' M. Janko [1-1]

68' F. Beqiraj [2-1]

81' M. Arnautovic [2-2]

90+2' M. Sabitzer [2-3]

87' M. Vucinic (Juodkalinja) - raudona kortelė