Vlado Garasto taurės turnyro finale Vilniaus „Lietuvos rytas“ po dramatiškos kovos rezultatu 85:84 (16:25, 25:19, 29:20, 15:20) palaužė Rimo Kurtinaičio vadovaujamą Maskvos srities „Chimki“ ir tapo turnyro nugalėtoju.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas „Lietuvos ryto“ legionierius Nicolas Laprovittola.

Susitikimo pradžioje rusai šovė į priekį – 10:2. Vilniečių klaidomis pasinaudoję „Chimki“ žaidėjai toliau krovėsi pranašumą. „Lietuvos ryto“ sausrą puolime nutraukė A.Kavaliauskas, netrukus rezultatyviais išpuoliais pasižymėjo A.Gudaitis ir A.Juškevičius. „Chimki“ toliau išlaikė pranašumą – 25:16 (10 min.).

Antrąjį ketvirtį Lietuvos sostinės komanda pradėjo itin sėkmingai – R.Giedraičio ir K.Lavrinovičiaus taškai leido priartėti iki dviejų taškų (25:23). „Lietuvos rytas“ toliau spaudė varžovus ir tai davė rezultatą. J.Jucikas pelnė dvitaškį su pražangą, R.Giedraitis tapo galvos skausmu „Chimki“ gynybai ir perėmęs kamuolį persvėrė rezultatą (35:33, 15 min.). A.Gudaitis pasižymėjo taškais (41:40), tačiau kevirčio pabaigoje „Chimki“ įžaidėjas T.Rice'as sugrąžino pranašumą R.Kurtinaičio auklėtiniams (44:41).

Trečiasis kėlinys prasidėjo šešiais iš eilės D.Gailiaus taškais (47:47). N.Laprovittola smeigė tritaškį, netrukus argentinietis puikiai perdavė kamuolį G.Orelikui - 58:54 (27 min.). Maskvos srities klubas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Rusai padarė išvadas ir laimėjo atkarpą 1:9 (59:63). Sužibėjęs G.Orelikas sugrąžino persvarą vilniečiams, taškais pasižymėjo ir A.Gudaitis (70:64).

Puikiai besigynę „Lietuvos ryto“ krepšininkai įgijo rekordinę persvarą (75:64). „Chimki“ lyderis T.Rice'as pradėjo rinkti taškus ir skirtumas pradėjo tirpti (80:76, 36 min.). Likus žaisti apie minutę, Rusijos klubas išsiveržė į priekį 84:82. Tačiau lemiamoje atakoje „Lietuvos rytas“ sužaidė tiksliai, kamuolį geroje padėtyje priėmė Adas Juškevičius, kurio ranka nesudrebėjo – gynėjo tritaškis sugrąžino vilniečiams minimalų pranašumą (85:84). Paskutiniu šansu išsigelbėti T.Rice'as nepasinaudojo ir „Lietuvos rytas“ triumfavo 85:84.