„Trakai“ padėjo svarbų žingsnį link „SMScredit.lt A lygos“ sidabro medalių. 28-ojo turo mače Valdo Urbono treniruojami futbolininkai netikėtai lengvai rezultatu 5:1 (4:1) sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“.

Turnyro lentelės kaimynams sužaidus po 27-erias rungtynes, juos skiria vienuolikos taškų praraja. Po šio turo trečią vietą užimantį „Atlantą“ ir laipteliu žemiau esančią Marijampolės „Sūduvą“ skirs vos du taškai.

V. Urbonas šiame mače į aikštę išleido debiutantą Sergejų Ševčiuką, prieš tai rungtyniavusį Gargždų „Bangoje“ ir „Šiauliuose“. Ukrainietis skolingas strategui neliko, pelnydamas gražų įvartį.

„Trakai“ svečius apipylė šaltu dušu jau 3-ią minutę. Nors po pakelto kampinio Mindaugas Malinauskas atrėmė Nerijaus Valskio smūgį galva, tačiau šalia buvęs Vaidotas Šilėnas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Netrukus prie „Atlanto“ vartų kilo pavojus, bet šį sykį atlantiečiai galėjo dėkoti M. Malinauskui už puikų žaidimą. Vartininkas tinkamai paliko savo poziciją ir atmušė Davido Aršakiano spirtą kamuolį.

Nepasinaudoję šia galimybe, trakiškiai netrukus buvo nubausti. Po pakelto kampinio 13-ą minutę prie kamuolio baudos aikštelėje pirmasis suskubo Maksimas Maksimovas, spėjęs nukreipti jį už vartų linijos.

Visgi 14-ą ir 17-ą minutėmis „Trakai“ pelnė du įvarčius, kurie priartino šeimininkus prie svarbios pergalės. Puikiai baudos aikštelėje oponentus suklaidinęs N. Valskis išvedė savo komandą į priekį, o D. Aršakianas, jau aštuonioliktą kartą tiksliai smūgiavęs šiame sezone, pasinaudojo tiksliu perdavimu ir padvigubino rezultatą.

Maža to, 35-ą minutę „riteriai“ pasiuntė varžovus į dar gilesnį nokdauną. Jevgenijaus Zasavickio perdavimu pasinaudojęs ir centro gynėjų klaidos sulaukęs Jurijus Mamajevas perkėlė kamuolį per vartininką, pasiųsdamas jį į vartų tinklą.

Pirmame kėlinyje „Trakų“ vartams pavojingiau pagrasino Lukas Baranauskas, iš arti spyręs stipriai, bet tiesiai į Marių Rapalį, kumščiais atmušusį kamuolį toliau nuo vartų.

Antrame kėlinyje žaidimas tapo kiek vangesnis.

„Atlantas“ bergždžiai stengėsi sušvelninti rezultatą, savo ruožtu, šeimininkai pasižymėjo dar kartą.

66-ą minutę po keitimo aikštėje pasirodęs S. Ševčiukas įsiveržė į baudos aikštelę ir, reido metu suklaidinęs keletą varžovų, įprasmino savo debiutą puikiu smūgiu į artimąjį vartų kampą.

Atlantiečiai pagrasino varžovų vartams tik Skirmanto Rakausko bandymu, su kuriuo be vargo susitvarkė M. Rapalis ir ataka dvikovos pabaigoje, kai J. Zasavickis paskutinę akimirką išmušė kamuolį varžovui iš po kojų. Tą kartą „Trakų“ vartų sargas atrėmė varžovo smūgį, o Moldovos rinktinės atstovas patikimai jį pasaugojo.

V. Urbono kariauna šį sykį buvo visa galva pranašesnė, iškovodama dvidešimtą pergalę šiame sezone.

Trakų „Trakai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 5:1 (4:1)

„Trakai“: M. Rapalis, D. Česnauskis (72 min. N. Apakidzė), E. Gaurilovas, A. Byčenokas, A. Gurenka (67 min. D. Šėgžda), J. Mamajevas (60 min. S. Ševčiukas), V. Šilėnas, R. Stanulevičius, N. Valskis, J. Zasavickis, D. Aršakianas.

„Atlantas“: M. Malinauskas, M. Beneta, K. Gnedojus, A. Jokšas, J. Raziūnas, E. Žarskis, D. Norvilas (57 min. G. Žukauskas), S. Rakauskas, O. Verbickas (67 min. O. Dmitrijevas), L. Baranauskas (57 min. D. Galkevičius), M. Maksimovas.

Įvarčiai: V. Šilėnas (3), N. Valskis (14), D. Aršakianas (17), J. Mamajevas (35), S. Ševčiukas (66) ; M. Maksimovas (13)

Geltonos kortelės: V. Šilėnas (85), E. Gaurilovas (87) ; A. Jokšas (79)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus „Žalgiris" 26 22 1 3 75:16 67 2. Trakų „Trakai“ 27 20 2 5 69:26 62 3. Klaipėdos „Atlantas" 27 15 6 6 47:28 51 4. Marijampolės „Sūduva" 26 14 4 8 46:25 46 5. Kauno „Spyris" 27 11 4 12 33:50 37 6. Kauno „Stumbras" 27 7 8 12 39:57 29 7. Utenos „Utenis" 27 6 8 13 22:36 26 8. „Klaipėdos granitas" 27 5 8 14 29:55 23 9. Pakruojo „Kruoja" 27 4 8 15 23:45 20 10. Šiaulių „Šiauliai" 27 3 5 19 23:68 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas (ex – „Atlantas“) ir T. Radzinevičius („Sūduva“) – po 20, D. Aršakianas („Trakai“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 16 įvarčių.