87
Lietuva - San Marinas (nuotr. Eimanto Genio)

Antradienį vakare, atrankoje į Europos čempionatą, Lietuviai susitinka su San Marino futbolininkais. Lietuviai pralaimėjo jau penkias rungtynės iš eilės ir sieks antrą kartą atrankoje palaužti varžovus iš San Marino.

87

Startinės sudėtis

Lietuva

Vartininkas: Giedrius Arlauskis.

Gynėjai: Linas Kilmavičius, Marius Žaliukas, Vaidas Slavickas, Georgas Freidgeimas.

Saugai: Artūras Žulpa, Linas Pilibaitis, Arvydas Novikovas, Fiodor Černych.

Puolėjai: Vykintas Slivka, Lukas Spalvis.

San Marinas

Vartininkas: Ella Benedettini.

Gynėjai: Alessandro Della Valle, Fabio Vitaioli, Cristian Brolli, Manuel Battistini, Mirko Palazzi.

Saugai: Lorenzo Gasperoni, Matteo Vitaioli, Nicola Chiaruzzi, Danilo Rinaldi.

Puolėjas: Mattia Stefanelli.

Lietuva 2:1 San Marinas

7' Arvydas Novikovas [1-0]

50' Giedrius Arlauskis - raudona kortelė

55' Matteo Vitaioli [1-1]

88' Nicola Chiaruzzi - antra geltona kortelė

90+1' Lukas Spalvis [2-1]

Rungtynių eiga:

Lietuviai šventė pergalę, tačiau fanai nėra patenkinti.

Šeštoji pridėto laiko minutė, o visas stadionas nušvilpia lietuvių komandą.

Teisėjas pridėjo šešias minutės, o Lukas Spalvis pirma pridėto laiko minutė pelnė įvartį ir išvedė lietuvius į priekį.

88 minutė. Lietuvos sirgaliai skanduoja kas bus toliau , o San Marino saugas Nicola Chiaruzzi užsidirbo antrą geltoną kortelę. Lietuviai turėjo dar dvi galimybes pelnyti įvartį, tačiau San Marino vartininkas sužaidė užtikrintai ir rezultatą išsaugojo lygų.

85-ąją minutę iš toli savo laimę pabandė Fiodoras Černychas, tačiau smūgis buvo labai netikslus.

82-ąją minutę vietoj Lino Pilibaičio pasirodė Karolis Chvedukas.

80 minutė. Lietuviams ir toliau nepavyksta surengti nieko pavojingesnio.

73-oji minutė. Lietuviams nepavyko sukurti nieko pavojingesnio, o sirgaliai ir toliau reiškia nepasitenkimą. Vietoj Vaido Slavicko aikštelėje pasirodė  Deivydas Matulevičius.

66-ąją minutę už laiko tempimą geltoną kortelę gavo San Marino gynėjas Cristian Brolli.

63-ąją minutę įvartį galėjo pelnyti Linas Pilibaitis, visgi San Marino vartininkas šiaip ne taip smūgį atlaikė.

60-ąją minutę už kalbas geltoną kortelę užsidirbo Arvydas Novikovas.

55 minutę po baudos smūgio įvartį pelnė Matteo Vitaioli. Tai buvo pirmasis San Marino įvartis šioje atrankoje. Po praleisto įvarčio Lietuvos sirgaliai skandavo šūkius prieš Lietuvos federaciją, ragindami atsistatydinti trenerį.

50-oji minutė. Po grubios lietuvių klaidos gynyboje Mattia Stefanelli išbėgo vienas prieš vieną su Giedrium Arlauskiu. Lietuvos vartininkas sužaidė neleistinai ir užsidirbo raudoną kortelę. Negana to Arlauskis aikštelę paliko tik su medikų pagalba. Igoris Pankratjevas vietoj Vykinto Slivkos išleido atsarginį vartininką Vytautą Černiauską.

Po pirmojo kėlinio Lietuvos futbolininkai pirmauja 1:0 ir lietuvių žaidimas sirgalius nuteikia gerai prieš antrą kėlinį.

44-ąją minutę Arvydo Novikovo smūgis iš 20 metrų skriejo šalia vartų, o lietuviai ir toliau ieško progos įvarčiui.

39-ąją minutę lietuviai turėjo dvi auksinės progas, tačiau tiek Lukui Spalviui, tiek Fiodorui Černychui pasižymėti nepavyko.

36-ąją minutę iš toli savo laimę pabandė Arvydas Novikovas, tačiau smūgis skriejo aukštai virš vartų. Lietuviai ir toliau kontroliuoja žaidimą.

32-ąją minutę Lukas Spalvis turėjo galimybė pelnyti įvartį, bet smūgis galva buvo netikslus. Po minutės savo progą jau turėjo San Marino futbolininkai, tačiau Artūras Žulpa sužaidė užtikrintai gynyboje ir išvalė kamuolį iš baudos aikštelės.

28 minutė. Lietuviai toliau atakuoja ir aktyviai ieško progos antrajam įvarčiui. Geltona kortelę užsidirbo San Marino gynėjas Manuelis Battistini.

20-ąją minutę Fiodoras Černychas vėl galėjo pasižymėti, tačiau smūgis galva iš kelių metrų buvo netikslus.

Pirmąsias 15-ą minučių iniciatyva priklauso Lietuvos futbolininkams. 16-ąją minutę progą vėl turėjo Lietuvos futbolininkai, Černychas puikiai prasiveržė kairiuoju kraštu, tačiau perdavima į baudos aikštelę buvo netikslus.

7-ąją minutę Fiodoras Černychas po Arvydo Novikovo kelto kampinio pelnė įvartį ir išvedė Lietuvius į priekį.

4-ąją minutę po baudos smūgio šansą turėjo Lietuvos futbolininkai. Arvydas Novikovas stipriai stipriavo į vartus, tačiau San Marino vartininkas smūgį atlaikė.

Rungtynes su kamuoliu pradeda Lietuvos futbolininkai.

Pirmą susitikimą San Marine laimėjo Lietuvos futbolininkai rezultatu 2:0.

Kitose E grupės varžybose susitinka Anglijos ir Šveicarijos rinktinės. Anglijos futbolininkai kol kas laimėjo visas septynias varžybas ir jau užsitikrino vietą Europos čempionate. 67-ąją minutę įvartį pelnė po keitimo pasirodęs Harry Kane. 84-ąją minutę po 11m. baudinio savo įvartį pelnė ir Wayne Rooney.