Liucernoje (Šveicarijoje) vykstančiajame III pasaulio taurės varžybų etape Mindaugas Grikšonis vienvietininkų varžybose užėmė antrąją vietą ir laimėjo sidabro medalį.

Galingai A finalą pradėjęs 29-erių lietuvis po pirmųjų 500 metrų tik 0,9 sek. atsiliko nuo lyderio, tačiau vėliau Naujosios Zelandijos sportininkas Mahe Drysdale'as pabėgo į priekį ir užtikrintai laimėjo pirmąją vietą. Etapo nugalėtojas M.Drysdale'as finalo distanciją įveikė per 6 min. 47,38 sek., o M.Griškonis nuo varžovo atsiliko 5,3 sek.

Trečiąją vietą užėmė Londono olimpinis čempionas britas Alanas Campbellas, ketvirtas liko belgas Hannesas Obreno, o čekas Andrejus Synekas visų nuostabai užėmė vos penktąją vietą. Jis yra 2014 metų Europos ir pasaulio čempionas. Liucernoje į kovą stojo visi geriausi pasaulio irkluotojai vienvietininkai. Kompanijos galingumą įrodo tai, kad 2015 metų Europos čempionatą laimėjęs kroatas Damiras Martinas net nepateko į A finalą.

Tuo tarpu M.Griškoniui sekėsi puikiai. Penktadienį atrankos varžybose lietuvis parodė geriausią laiką, o šeštadienį pusfinalyje bendroje įskaitoje buvo antras. M.Griškonis prieš metus šioje Liucernos trasoje A finale buvo iškritęs iš valties, kai galėjo kovoti dėl medalio bendroje įskaitoje.

Tačiau šiemet lietuvis trasai savotiškai „atkeršijo“ – puikiai irklavo finale ir privertė aikčioti finalą komentavusius britus, kurie ne kartą sakė „Lithuanian is on fire!“ Pasaulio taurės varžybų bendroje įskaitoje 2015 m triumfavo II ir III etapą laimėjęs M.Drysdale'as. Lietuvos irkluotojai šiemet pasaulio taurės varžybose nedalyvavo.

Vienintelis M.Griškonis startavo III etape, nes dėl amžiaus cenzo nebegalėjo dalyvauti Universiadoje. Kiti stipriausi lietuviai Pietų Korėjoje dalyvavo universiadoje, kur laimėjo 4 aukso ir vieną sidabro medalį. Lietuviui šios varžybos buvo paskutinės tarptautinėje arenoje, prieš rugpjūčio pabaigoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Jame spręsis olimpinių kelialapių savininkai.