Vienintelis Šveicarijoje vykstančiame pasaulio irklavimo taurės varžybų III etape dalyvaujantis lietuvis Mindaugas Griškonis šeštadienį pateko į finalą. 29 metų sportininkai laimėjo antrąjį pusfinalio plaukimą ir į finalą keliauja su antru geriausiu laiku.

Antrajame pusfinalio plaukime M. Griškonis 2000 metrų nuotolį įveikė per 7 minutes 8,67 sekundės ir aplenkė 2012 metų Londono olimpinių žaidynių bronzos medalininką britą Alaną Campbellą (7:11,37). Trečias liko italas Francesco Cardailo (7:13,64).

Kitame pusfinalio plaukime greičiausias buvo Naujosios Zelandijos irkluotojas Londono olimpinis čempionas Mahe'as Drysdale'as - 7:07,25. Antrą vietą užėmė čekas Andrejus Synekas (7:10,27), o trečią - belgas Hannesas Obreno (7:12,28).

Tarp greičiausių irkluotojų šiose varžybos nepavyko patekti gegužės mėnesį Europos čempionatą laimėjusiam kroatui Damirui Martinui. Jis pirmajame pusfinalio plaukime liko ketvirtas, o į finalą pateko po tris geriausius irkluotojus.

Varžybų finalas vyks sekmadienį nuo 12:48 Lietuvos laiku.

Pasaulio taurės varžybos susideda iš trijų etapų, tačiau šiemet Lietuvos atletai joje nedalyvauja. Vienintelis M. Griškonis startuoja III etape, nes dėl amžiaus cenzo nebegalėjo dalyvauti universiadoje. Kiti stipriausi lietuviai prieš kelias dienas Pietų Korėjoje dalyvavo universiadoje, kur laimėjo 4 aukso ir vieną sidabro medalį.

Lietuviui šios varžybos bus paskutinės tarptautinėje arenoje, prieš rugpjūčio pabaigoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Jame spręsis olimpinių kelialapių savininkai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.