Savaitgalį Kauno mariose vykusiame trečiajame ASUS RS-280 jachtų klasės taurės etape po permainingos kovos nugalėtoja tapo „Arabela-AG Baltic“ įgula, vedama kapitono Raimondo Šiugždinio. Jachtos „Arabela-AG Baltic“ ir Raganosis-Eltel“, vadovaujama kpt. Sauliaus Pajarsko surinko po penkis baudos taškus, tačiau pagal varžybų reglamentą, trečiojo etapo nugalėtoja tapo jachta „Arabela-AG Baltic“, nes per tris plaukimus iškovojo daugiau aukštesnių vietų.

Nuo šio etapo konkurencija greičiausių ir manevringiausių Lietuvoje pagamintų kreiserinių sportinių jachtų RS-280 klasėje tik išaugo – prie varžybų prisijungė aštuntoji jachta „Verdenė+“, vadovaujama kapitono Gražvydo Lukoševičiaus.

Šeštadienį įvyko visi trys planuoti ASUS RS-280 taurės trečiojo etapo plaukimai, oro sąlygos buvo tinkamos buriuoti – pūtė 3-7 m/s vėjas. Pirmajame plaukime po starto į lyderių pozicijas įsiveržė jachta „Raganosis-Eltel“ su kpt. Sauliumi Pajarsku, tačiau vėlesnėje distancijos dalyje ją aplenkė „Arabela-AG Baltic“ įgula su kpt. R. Šiugždiniu, kuri ir laimėjo pirmąjį plaukimą. Antroji finišo liniją kirto jachta „Raganosis-Eltel“, o trečiąją vietą iškovojo jachta „Hornas“, vadovaujama kpt. Šarūno Abraičio.

Antrajame ASUS RS-280 taurės plaukime jachtos „Arabela-AG Baltic” įgula nuo starto įsiveržė į priekį ir lyderio pozicijų neužleido iki pat finišo. Dėl kitų prizinių vietų įnirtinga kova vyko tarp „Hornas“ ir „Raganosis-Eltel“ įgulų. Pirmoje distancijos dalyje greitesnė buvo kpt. Š. Abraičio vadovaujama jachta „Hornas“, tačiau antroje dalyje „Raganosis-Eltel“ įgula aplenkė varžovus ir finišavo antroje vietoje. Nors plaukimas truko beveik valandą, jachtos „Hornas“ įgula atplaukė iškart po „Raganosis-Eltel“ įgulos atsilikusi tik šešias sekundes ir užėmė trečią vietą.

Trečiajame plaukime gamtos sąlygos buvo permainingos ir vėjas nuolat keitė kryptį, tad varžybų teisėjams teko performuoti plaukimo distanciją. Davus startą kovos ir intrigos netrūko, lyderių trejetukas tarpusavyje keitėsi net kelis kartus. Pirmoje distancijos dalyje trečioje vietoje plaukusi „Raganosis-Eltel“ įgula, vadovaujama kpt. S. Pajarsko, antroje pusėje atotrūkį likvidavo ir finišavo pirmieji. Antrąją vietą užėmė „Hornas“ įgula, o trečioji finišo liniją kirto „Arabela-AG Baltic“ jachta. Verta pastebėti, kad tik šešiomis sekundėmis atsilikusi nuo trečiosios vietos atplaukė ilgai tarp lyderių buvusi „Bora Bora“ įgula su kpt. Gediminu Sirvidu.

Trečiojo etapo lyderių trejetukas išsidėstė tokia tvarka: jachta „Arabela-AG Baltic” kpt. R. Šiugždinis – 5 baudos taškai, „Raganosis-Eltel“ kpt. S. Pajarskas – 5 baudos taškai, o trečiąją vietą užėmė jachta „Hornas“ vadovaujama kpt. Š. Abraičio – 8 baudos taškai.

Kitos RS-280 jachtų klasės varžybos įvyks birželio 20-21 dienomis. Įgulos susikaus profesionaliausiose Lietuvoje vykstančiose buriavimo varžybose – „Match Race“. Šios varžybos nuo įprastų buriavimo varžybų ar regatų skiriasi tuo, kad visos RS-280 klasės jachtos susikauna viena su kita individualiose dvikovose.